Маестрото мина експресно през сърбин, Тийм се отказа (резултати)

снимка: twitter.com

Петкратният носител на трофея от "Мастърс" турнира в Индиън Уелс Роджър Федерер продължава защитата на титлата си с пълна сила. Швейцарецът разби сърбина Филип Крайнович с 6-2, 6-1 за точно 59 минути игра в третия кръг на надпреварата. Това се оказа 9-а поредна победа за 36-годишния световен номер 1 в Индиън Уелс.

Той не остави никакъв шанс на съперника си и мача започна с бърз пробив за 2-0. Крайнович направи рибрейк веднага след това и изравни за 2-2. Федерер обаче не отпусна газта - той проби експресно за 4-2, а впоследствие и за 6-2, за да затвори първата част.

Във втория сет събитията не се промениха по никакъв начин. Крайнович загуби откриващото си подаване, а Маестрото затвърди пробива и поведе с 3-0. До края той направи още един брейк за 5-1 и завърши на свой сервис с гейм на нула. На осминафиналите Федерер ще мери сили срещу Жереми Шарди, който отстрани Адриан Манарино след 7-5, 4-6, 6-1.

Световният номер 6 Доминик Тийм приключи участието си в надпреварата, след като се отказа в третия сет срещу Пабло Куевас заради контузия. Австриецът спечели първия сет с 6-3, след което сдаде втория с 4-6, допускайки пробив при сервис за оставане в частта. След това травмата на Тийм се усложни и той се оттегли при 4-2 за Куевас в третия сет.

На 1/8-финалите номер 34 в света ще играе срещу Хьон Чунг, който надви Томаш Бердих с 6-4, 6-4. Младият американец Тейлър Фритц пък отмъсти за Григор Димитров, след като елиминира палача му Фернандо Вердаско след 4-6, 6-2, 7-6(1). Кевин Андерсън победи Николас Кикер със 7-6(1), 7-6(3), Пабло Кареньо Буста преодоля Даниил Медведев с 6-1, 7-5, а Борна Чорич отстрани Роберто Баутиста-Агут след 6-1, 6-3.