Маджо изгледа от ложите впечатляващото завръщане на Славия в Европа

снимка: lap.bg

Славия надделя над силния полски тим Заглембе (Любин) с 1:0 в първи мач от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Победния гол заби Сердер Сердеров в 85- ата минута и хвърли в екстаз малкото, но верни "бели" фенове.

4158346

Изключително интересно бе, че на трибуните за пръв път от много години се появи истинският благодетел на отбора от "Овча купел" - Младен Михалев-Маджо. Той зае място в ложите на Националния стадион, а около него се скупчи цял отряд внушителни охранители. Те бдяха пиле да не прехвръкне до шефа им.

Няколко реда под под Маджо - срещата с пура в ръка наблюдаваше и дяснта ръка по футболните въпроси и силен човек в Славия - Венци Стефанов. Двамата се вълнуваха много на случващото се на терена и нервно коментираха ситуациите.

4158345

"Белите" се завърнаха с успех в Европа след точно 20 години от последния им официален международен мач

Те започнаха леко стъписано срещата на Националния стадион „Васил Левски”, която бе изгледана от президента на клуба Венцеслав Стефанов и собственика Младен Михалев-Маджо.

В 13- ата Кржиштоф Пятек получи топката в наказателното поле на Славия и стреля, но Марио Кирев изби топката в ъглов удар.

Домакините отговориха още в следващата атака чрез Борислав Балджийски , който шутира от дистанция и само отличната намеса на Мартин Полачек запази нулевото равенство.

Най-стария столичен клуб имаше още една добра възможност преди почивката. Тя се откри пред Васев, младокът получи топката на ъгъла на наказателното поле, финтира противников защитник, ударът му обаче попада в ръцете на полския вратар.

Втората част предложи равностойни начални минути. В 55- ата минута наставникът на Славия предприе две смени - Янис Карабельов влезе на мястото на неубедителния Борислав Балджийски, а младият Калоян Кръстев отстъпи мястото си на Ивайло Димитров.

Кржиштоф Пятек от Заглембе бе много активен и опита няколко далечни изстрела, които не попаднаха в очертанията на вратата пазена от Марио Кирев.

В 71- ата минута Абуд Омар шутира от дистанция, но топката мина покрай левия страничен стълб.

„Белите” наложиха натиск в оставащите минути до края на срещата и в 85- ата минута Сердер Сердеров засече центриране на Умар Абуд и с едно докосване прати топката в мрежата майсторски.

Така Славия се поздрави с успех преди реваншът в Полша, който е насрочена за 7 юли от 18:00 часа местно време.