Маджо и чичо Венци ползваха "камикадзе" за полуфинал за Купата

снимка: lap.bg

Скандалите около съдиите нямат край. Свирчовците нямат срам и предрешават срещите, дори за Купата на България. Изявилият се като футболно "камикадзе" Петър Кирилов бе пратено да заколи Етър в четвъртфинала за втория по значимост трофей у нас. Или по-точно да подпомогне Славия на Маджо и Венци Стефанов. И го стори безцеремонно.

В скандален мач „Етър” загуби с 1:3 от „Славия” в четвъртфинал за купата на България. Брутално съдийство предреши изхода от срещата, като реферът Петър Костадинов от Добрич измисли две дузпи за „белите”, а с всичките си решения подпираше отбора на Венци Стефанов.

„Етър” поведе още в 23-ата секунда с гол на Руменов и реферът взе нещата в свои ръце. Той първо измисли несъществуваща дузпа за гостите в 13-ата минута за удар на топката по прибрана до тялото ръка на Пехливанов, от която Минчев изравни. После продължи да подпира тима на Венци Стефанов през целия мач, и понеже друг гол не падна, в 79-ата минута свири втора такава дузпа, от която Димитров направи 1:2. Дотогава мачът беше повече позиционен почти без положения пред вратите, като „Славия” така и не отправи удар по посока на вратата на етърци. Реферът подготви с картони за изгонване Апостолов и Стоянов и се наложи на почивката Апостолов да бъде сменен. В 57-ата минута пък не отсъди дузпа за задържане на Бадара в наказателното поле. Третият гол за гостите падна чак в добавеното време.

На полуфиналите заедно с "белите" е и Ботев след победа над Литекс с 5:0. Пловдивчани обаче са заслужено в топ 4, за разлика от тима на Славия, който поради всеизвестни факти е галеник на съдиите. Оставащите два 1/4-финала са ЦСКА - Лудогорец и Дунав - Левски.

Треньорът на Етър (Велико Търново) Станислав Генчев напълно разбираемо бе бесен след скандалния мач. Той обвини съдията Петър Кирилов в тенденциозност при двете дузпи, с които Славия обърна "болярите". Наставникът на домакините определи мача като надлъгване между два отбора, в което обаче се е намесил и съдията, накланяйки везните в полза на гостите.

"Двубоят изглеждаше напълно равностойно и не трябваше да се реши по такъв начин. Първата дузпа съм на 1000% сигурен, че я нямаше. Съдията помогна на Славия. Имаше тенденциозност в отсъжданията му. Нито Етър, нито Велико Търново, нито България не заслужаваха такова съдийство“, коментира Генчев пред Диема Спорт след края.

„Това е срам за българския футбол и българското съдийство. Съдията свири тенденциозно през цялата среща. Той побърза да върне Славия в мача, след като успяхме да поведем рано. Етър не заслужава такова съдийство, нито футболът в България. Благодаря на момчетата. Имахме кадрови проблеми. Пламен Гълъбов беше на системи вчера, Яни Пехливанов също е с контузия, но стисна зъби. Ако не беше безскрупулната намеса на съдията, мачът щеше да се развие по друг начин“, добави наставникът на Етър.

„Надигравахме се, чакахме своя момент, те - също, но най-точно съдията изчака своя момент. Почти не допуснахме грешки. Не дадохме никакви положения за Славия.