Мадридска офанзива на немска земя! Атлетико сгази Байер с 4:2 (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид победи с 4:2 като гост Байер Леверкузен в мач от 1/8 финалите на Шампионска лига. "Дюшекчиите" направиха сериозна крачка за класиране на 1/4 финалите в страхотен голов спектакъл на "БайАрена".

Sporta.bg проследи двубоя на живо и всичко по-интересно може да видите ТУК

Саул Нигес откри резултата още в 17-ата минута. 8 минути по-късно Кевин Гамейро показа, че един от най-добрите играчи в Атлетико и в страхотна контраатака проби през центъра и подаде на Гризман, който закова топката.

Белараби върна Байер в началото на второто полувреме, но в 59-ата минута Атлети получи право да изпълни дузпа. Гамейро бе точен за 1:3. Савич обаче си отбеляза автогол след остро центриране. Появилият се като резерва Фернандо Торес пък закова още един гол във вратата на немския тим за 4:2 в полза на Атлети.

Най-интересното остава за реванша на "Висенте Калдерон".