Любовта на 60 000 шотландци докосна сърцето на Стилиян Петров (ВИДЕО)

Стилиян Петров отново стъпи на тревата на „Селтик Парк", а верните фенове на „детелините" посрещнаха един от големите си любимци с мощни овации, аплодисменти и песни, подкрепяйки го в тежката битка с левкемията.

Благотворителният мач #19 Legend в Глазгоу се проведе с тотален успех, а 11-те на Стан спечелиха с 5:3 срещу легендите на Селтик. Стилиян Петров изигра 30 минути с екипа на победителите, а в последния етап от срещата записа и няколко минутки с легендарната зелено-бяла фланелка на Селтик.

Хеттрик за 11-те на Стан записа Димитър Бербатов, а един гол добави и друг от българите, взели участие в спектакъла - Мартин Петров. Несъмнено обаче водещата фигура за деня бе Стилиян Петров, който бе посрещнат с нестихваща любов от привържениците на шотландския гранд.

Всички места по трибуните за #19 Legend бяха разпродадени, като приходите от благотворителния мач ще бъдат насочени към фондацията на Стилиян Петров, подпомагаща борбата с левкемията

Сред титулярите на 11-те на Стан личаха имената на Димитър Бербатов, Мариян Христов и Мартин Петров, докато Христо Йовов и Радостин Кишишев останаха на пейката. Легендите на Селтик пък бяха предвождани от легендарния Хенрик Ларсон, който дълго време делеше една съблекалня с бившия капитан на България.

Трибуните на „Селтик Парк" изригнаха като вулкан в момента, когато дикторът на стадиона изрече името на Стилиян Петров. Българският лъв излезе на терена в компанията на двете си момчета, а трибуните светкавично запяха легендарния химн на Селтик и Ливърпул „You'll Never Walk Alone". Стан поздрави лично всички бивши и настоящи звезди, които приеха поканата му за мача, а в очите на съпругата му Паулина се забелязаха сълзи от щастие.

11-те на Стан дадоха начало на срещата, а Стилиян Петров зае обичайното си място в средата на терена, носейки любимия си №19. Трибуните даряваха Стенли с бурни овации при всяко негово докосване на топката, а първият гол в срещата не закъсня. Още в 2' Фреди Бума намери Димитър Бербатов с чудесен дълъг пас, а българската „деветка" овладя с гърди, преди технично да намери мрежата с левия крак.

В 8' Стилиян Петров зарадва феновете и се включи в атаката на своя тим, като българинът разигра на едно-две с френския магьосник Робер Пирес. Българинът технично си вдигна топката и стреля от въздуха с десния крак, но право в ръцете на вратаря.

До първия четвърт час двата тима си размениха по един гол, като „Селтик Парк" отново видя българско попадение. Първо легендите на Селтик изравниха чрез точно изпълнена дузпа от Хенрик Ларсон, но минути по-късно Мартин Петров отново изведе 11-те на Стан напред в резултата. Бившият национал получи отличен пас от Мария Христов и с левия крак прониза вратаря за 1:2. Малко по-късно Стенли поднесе шоу на публиката и артистично се строполи на земята, печелейки нарушение на дъгата на наказателното поле. №19 опита силен удар от въздуха в последствие, но нацелвайки футболист от стената.

Постепенно се стигна до 19-ата минута на двубоя, когато мачът бе прекъснат, за да може „Селтик Парк" да дари Стилиян Петров с аплодисментите си. Препълнените трибуни се изправиха на крака и дариха българина с възможно най-силни овации, запявайки и песен за един от големите си любимци. Стенли пък едвам сдържа сълзите си, отправяйки жестове на благодарност към феновете.

Стилиян Петров напусна игра след точно 30 минути на терена, като българинът отново бе изпратен с бурни аплодисменти, отстъпвайки мястото си на Гарет Бари. Това обаче не бе всичко от Стан за днешния ден, като през втората част той трябваше да поиграе и за легендите на Селтик.

„Просто е страхотно. Феновете бяха великолепни към мен. Преди година и половина можех да съм на друго място, а сега отново съм тук",
сподели Стенли веднага след смяната си.

В 35' всички тийнейджъри на „Селтик Парк" буквално откачиха, след като в игра се появи поп идолът от One Direction Луи Томлинсън, който заигра за легендите на Селтик. Малко след това пък Димитър Бербатов вкара и втория си гол в срещата, разписвайки се от близка дистанция с десния крак.

Може би най-красивият момент за първата част бе сътворен от капитана на Челси Джон Тери, който играеше за 11-те на Стан. Централният бранител за малко не отбеляза с прехвърлящ удар от своята половина, но топката срещна гредата. Близо до втори гол бе и Мартин Петров, но мощно воле на левичаря не намери очертанията.

И през втората част не мина без „български" голове, а в 58' Димитър Бербатов оформи и хеттрика си в мача. Нападателят на Фулъм слаомира през няколко бранители на Селтик, преди да бъде блокиран. Дори и от легнало положение обаче, благоевградчанинът успя да мушне топката зад вратаря, бележейки за 1:4.

След час игра в 11-те на Стан бяха извършени куп промени, като Димитър Бербатов и Мартин Петров бяха сред напускащите играчи. На терена се появи настоящият технически директор на Левски Христо Йовов, а още на почивката в игра влезе и Радостин Кишишев.

Пет минути преди края Стилиян Петров отново се появи в игра, но този път вече носейки легендарния зелено-бял екип на „детелините". Междувременно двата отбора продължиха да си вкарват голове, като Ван Хойдонк и Браун вкараха за легендите на Селтик, докато Ники Бърн добави още един гол за 11-те на Стан.