Любо Пенев с ужасяващ дебют, ЦСКА потъна в Черно море

Черно море вгорчи дебюта на Любо Пенев начело на ЦСКА. Варненци записаха първа победа в Първа професионална лига за 2019 година. “Моряците” удариха "червените" с 2:0 в двубой от 21-вия кръг на шампионата, игран на пред пълни трибуни на стадион “Тича” във Варна. Попаденията в мача реализираха Аристот Ндонгала (7) и Радослав Василев (63).

“Моряците” стартираха добре двубоя и още в седмата минута успяха да открият резултата. След центриране на Минчев отляво, защитник на ЦСКА-София отклони топката, която се озова на главата на Ндонгала, а крилото на варненци от близо реализира за 1:0. В 15-ата минута Рубен Пинто отправи изстрел, но вратарят Иван Дюлгеров улови. В 35-ата минута Али Соу отправи опасен удар от близка дистанция, но Дюлгеров отново показа рефлекс и спаси вратата на Черно море.

В 63-ата минута Черно море стигна до втори гол. Радослав Василев отбеляза след множество удари към вратата на ЦСКА-София. В 70-ата минута Евандро отправи опасен удар, но Иван Дюлгеров отново успя да избие. В 80-ата минута Васил Панайотов получи втори жълт картон, съответно червен и остави “моряците” до края на срещата с човек по-малко.