Любимец отново спря полета на "канарчетата"

Новакът в А група Любимец хвърли поредната бомба през този сезон, след като днес се наложи с 1:0 при домакинството си на Ботев (Пловдив) в мач от 17-ия кръг в А група.

Така новакът в А група затвърди мнението, че несигурното представяне на Ботев (Пд) продължава.

Нещо повече - за скромния тим на Любимец, целта на който е да не изпадне, това бе втора победа над далеч по-именития им и амбициозен съперник след успеха с 2:1 на стадион "Христо Ботев" в Пловдив в началото на август.

“Канарчетата” се скъсаха да пропускат на Градския стадион в Любимец и наистина стигнаха до много положения, греди, пропуски и т.н., но не и до гол.

И както често се случва във футбола - и в този мач се потвърди максимата, че “ако не вкараш - ти вкарват”.

Така се стигна до 76-ата минута, когато домакините търпеливо изчакаха своя шанс, когато Иван Вълчанов пое една топка с гръб към вратата, след което се обърна и преодоля трима играчи на Ботев, а накрая и Адам Стаховяк, хвърляйки в екстаз публиката по трибуните и в размисъл Станимир Стоилов.

4042632

Голът сякаш парализира “канарчетата” и до края на мача те така и не успяха да преодолеят добре организираната отбрана на домакините, а Любимец можеше да отбележи и второ попадение, този път след рейд между трима защитници на Антон Огнянов, но Стаховяк бе на мястото си и изби.

Преди това възпитаниците на Станимир Стоилов се скъсаха да пропускат и уникалната им немощ пред вратата на съперника се оказа фатална. Фрапантни пропуски за "канарчетата" направиха Иван Цветков и Педро, а в 27-ата минута Ботев (Пд) нямаше и късмет, след като техничен удар на Ромарио срещна напречната греда.

След тази загуба Ботев (Пд) остава в топ 5 с 28 точки - толкова, колкото имат още Левски и Локомотив (Пловдив). Любимец пък събра 17 пункта, с които се изравни със Славия на 10-11-о място.