"Лъвиците" започнаха с трудна победа над Алжир

снимка: volleyball.bg

Вторият състав на националния отбор на България по волейбол (жени) постигна трудна победа с 3:2 срещу Алжир в първия си мач от група Q на Световното Гран При.

В Мексико Сити българките поведоха в резултата с 1:0 и 2:1, но се наложи да играят тайбрек, спечелен драматично с 19:17. Българският отбор, воден от треньора Иван Петков, спаси четири мачбола в последния гейм, след което триумфира с успеха.

Десислава Николова беше най-резултатна за България с 19 точки, а 16 добави нейната съотборничка Нася Димитрова. Лидия Олмоу отбеляза 18 точки за Алжир.

Късно тази нощ България ще играе срещу Кения, отново в Мексико Сити.

"Поздравявам Алжир за много добре изиграния мач. Направихме много грешки и няма място за дискусии. Ще разучим видеото от двубоя, за да вземем необходимите решения. Алжир игра много добре и успя да обърне нещата.

Очаквахме мачът да бъде труден, но не чак толкова много. Тази среща е пример за два добре играещи отбора", заяви след мача старши-треньорът на България Иван Петков.

"Започнахме много силно, но във втория гейм загубихме ритъма си и не се чувствахме толкова добре. Това е едва първият ни мач в самото начало на Световното Гран При. Алжир ни затрудни много. Поздравявам ги за това", добави капитанът на тима Цветелина Николова.