Лъвиците отнесоха Финландия, но останаха извън топ 8

Националният отбор на България за девойки под 18 години надигра Финландия след драма с продължение - 91:87. "Лъвиците" обаче не успяха да се класират за финалната осмица на европейското първенство по баскетбол в Дъблин. Нашите момичета останаха трети в своята група след 3 победи и 2 поражения и ще играят за разпределение на местата от 9 до 16.

Родните националки започнаха ударно срещата, като към края на първия период водеха с двуцифрен резултат. Финландките обаче се усетиха и подобриха играта си, като на почивката вече те бяха водачки с 1 точка заради сериозен спад в играта на нашите момичета.

В третата четвърт играхме изключително добре и отново поведохме с 62:57. В заключителната част на мача обаче, когато просто трябваше да го затворим, отново допуснахме обрат. При 81:81 сирената се задейства и прати двубоя в продължения. Там "лъвиците" измъкнаха победата със здрави нерви и отлична стрелба.

Янина Тодорова бе истинска фурия. Тя постигна дабъл-дабъл, като завърши с 30 точки и 10 борби. Гергана Иванова пък наниза 24 точки, Катрин Стоичкова добави 13 за успеха, а Стефани Пендова вкара 12. За Фнландия топреализатор стана Лота-Май Лахтинен с 22 точки.

Следващият съперник на България е четвъртият в група "B" Исландия, а двубоят е в петък.