Лукойл с летящ старт в полуфиналите

Шампионът Лукойл Академик (София) победи гостуващия Черно море Порт Варна с 93:74 (26:10, 28:28, 23:15, 26:21) точки в първа среща от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже.

Играе се до три победи от пет мача. Така "студентите" поведоха с 1:0 победи в серията. Втората среща е на 10-и май отново в зала "Универсиада". Възпитаниците на Сашо Везенков водеха през всичките 40 минути.

Те изиграха страхотна първа част и още в осмата минута имаха аванс от 18 точки - 22:4. През втората четвърт преднината на домакините достигна 19 точки - 31:12, след което настъпи лек спад в играта им. Това позволи на варненци да намалят пасива си на шест точки на почивката - 38:44.

През второто полувреме шампионите отново доминираха изцяло, а най-голямата разлика в мача бе 20 точки в тяхна полза при 84:64 3:41 минути преди края.

Марко Килингсуърт беше най-резултатен за победителите с 15 точки, а по 14 точки добавиха Аландо Тъкър и Юре Лалич.

За Черно море 18 точки, 6 борби и 4 асистенции записа Асен Великов, а по 11 точки отбелязаха Симеон Илиев и Педжа Стаменкович.