Лукойл размазан от Химки в Еврокъп

снимка: lukoilacademic.bg

Българският баскетболен шампион Лукойл Академик претърпя изключително тежко поражение с 55:83 като гост на руския Химки в 7-ия кръг на груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир Еврокъп.

Студентите“ влязоха в мача сковано и още след 10 минути игра изоставаха с 11:25, а втората четвърт също не протече по вкуса им и те реализираха само 10 точки срещу 15 за домакините. Третата част бе спечелена от Лукойл с 22:17, но последните мигове на мача не предложиха изненада – 26:12 за Химки и заслужена победа за руснаците.

Лукойл Академик вече е с 2 победи и 5 загуби в Еврокъп, докато Химки е на крачка от класиране в следващата фаза, след като вече има 6 успеха и само 1 поражение. Руснаците са лидер в Група Е и ще си осигурят прогрес напред, ако Апоел (Йерусалим) победи като домакин Игокеа Александровац в израелската столица.

Аландо Тъкър бе най-резултатен за „студентите“ със своите 19 точки, но нито един от неговите съотборници не можа да премине границата от 10 пункта. Девин Уайт вкара 9, а Киърън Ачара се отчете с 8 точки, колкото наниза и Божидар Аврамов.

За Химки над всички бе Пол Дейвис с 20 точки, като Петери Копонен добави 16, а Джеймс Агустин и Гелабале отбелязаха по 10.

Химки (Русия) - Лукойл Академик (София) - 83:55 (25:11, 15:10, 17:22, 26:12)

За Лукойл: Димитриос Вергинис - 4 точки, Николай Колев, Крис Минков, Киърън Ачара - 8, Аландо Тъкър - 19, Божидар Аврамов - 8, Александър Янев, Тенчо Банев, Юре Лалич - 6, Филип Виденов - 1, Дейвин Уайт - 9.