Лукойл измете паркета с Рилецо

снимка: lap.bg

Лукойл Академик нанесе загуба №10 на Рилски спортист, след като победи със 108-76 в мач от 26-ия кръг от НБЛ, изигран в Спортен комплекс "Правец". Пред погледите на президентите на двата отбора - Валентин Златев и Петър Георгиев, домакините си гарантираха първото място в редовния сезон и оставиха Рилецо да трепери до последно за четвъртата позиция преди плейофите.

Срещата започна с два бързи коша за Лукойл Академик, но играчите на Рилецо бързо се върнаха в мача. Две тройки на гарда Дарин Иванов обърнаха резултата и от 7-8, гостите поведоха с 13-8 5 минути преди края на частта. До края на първата четвърт двата отбора се гонеха в резултата, но Рилски успя да запази преднина от две точки до края, пише bgbasket.com.

Още в началото на втората част домакините се възползваха от грешките на Рилецо и успяха да дръпнат в резултата с 4 точки (32-28), но отново тройка на Дарин Иванов върна гостите в играта (31-32). Двата отбора продължиха гонитбата в резултата, а играчите на Лукойл Академик Стив Зак и Максим Корниенко вдигнаха публиката в залата с атрактивни забивки. Спорни съдийски отсъждания пък вбесиха гостите от Самоков, а заради реплики от пейката получиха и техническо нарушения в края на първата част. Домакините пък се оттеглиха с преднина от 5 точки (49-44).

След почивката играчите на Тони Дечев се активизираха и за три минути натрупаха солиден аванс от 13 точки (62-49). След това преднината на домакините скочи до 22 точки (81-59) минута преди края на частта. В последната четвърт срещата просто се доиграваше.

Най-резултатен за Лукойл Академик беше Дани Гибсън със 17 точки, а Димитър Димитров добави 15 точки за успеха на своя тим. За Рилски спортист Еван Бруинсма наниза 16 точки, а Ди Джей Шелтън добави 15 точки