Лукойл Академик записа втори успех в Еврокъп

Баскетболният шампион на България Лукойл Академик записа втора победа в турнира Еврокъп, след като днес "студентите" подчиниха със 76:63 гостуващия тим на Апоел Йерусалим.

Двубоят бе дебютен в евротурнирите за новия старши-треньор Димитрис Галанис, който вече успя да запише успех в Националната баскетболна лига. Срещата се изигра пред около 2 хиляди зрители в столичната зала "Арена Армеец".

Така Лукойл Академик вече разполага с актив от 2 победи и 3 загуби на сметката си, а следващата седмица българският състав гостува на руския Химки. Радващото за "студентите" е, че те успяха да спечелят с по-голяма разлика срещу Апоел спрямо поражението си в Израел, което и им дава предимство в преките показатели.

Срещата започна отлично за "студентите", които започнаха със серия от 8:0, а съперниците им не успяха да отбележат кош в рамките на повече от две минути. Все пак до края на частта израелците намалиха пасива си и изоставаха само с 2 точки - 17:19.

Втората четвърт беше изключително оспорвана. Домакините поведоха с 26:19 и 36:30, но на почивката имаха аванс отново от 2 точки - 39:37. Възпитаниците на Димитриос Галанис продължиха да водят в резултата до 27-а минута, когато с два наказателни удара на Деруин Китчън гостите изравниха 49:49 и поведоха -50:49. До края на частта обаче българските шампиони направиха серия от 8:0, като с два поредни коша се отличи Филип Виденов.

Преди финалните 10 минути "студентите" имаха преднина от 57:50. С кош на Юре Лалич домакините направиха 59:50 в 31-а минута. Киърън Ачара вкара два наказателни удара за 70:59 2:28 минути преди сирената, а след това със забивка на Аландо Тъкър отново бе записана 11 точки разлика - 74:63 63 секунди преди края. Най-голямата разлика в двубоя - 13 точки се получи при крайния резултат след два фаула на Тъкър.

За Лукойл Академик се отличи АландоТъкър с 29 точки и 5 борби. Дейвин Уайт се отчете с 15 точки, 8 асистенции, 7 откраднати топки и 6 борби, а Юре Лалич записа 13 точки и 6 борби.

За Апоел Джош Дънкан завърши с 15 точки и 6 борби, а Роналд Дюпри направи "дабъл-дабъл" - 14 точки и 10 борби. Голямата звезда на израелския баскетбол Лиор Елиау дебютира за Апоел (Йерусалим) и записа 2 точки за 8 минути игра.

В следващия си мач шампионите от Лукойл Академик гостуват на руския гранд Химки на 26-и ноември.