Лукойл Академик стартира с победа в първенството

Вицешампионът Лукойл Академик постигна убедителна победа в първия кръг на националната баскетболна лига за мъже.

"Студентите" изиграха силно второ полувреме при успеха над гостуващия Ямбол с 98:66. За Лукойл петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Крис Минков реализира 18 точки, Веселин Веселинов със 17 точки, а 14 точки записа Килиън Ларсон. За Ямбол Станислав Говедаров и Тейлър Лейсър вкараха по 14 точки.

В Плевен домакините от Спартак загубиха от Балкан (Ботевград) с 60:85. Гостите спечелиха убедително втората и четвъртата част на двубоя.

За победителите се отличиха Иван Лилов и Педжа Стаменкович с по 17 точки. 16 точки отбеляза Павел Маринов, 11 точки Ненад Шулович, а Вукота Павич направи "дабъл-дабъл" - 10 точки и 16 борби. За Спартак най-полезни бяха Милен Захариев с 16 точки и 7 борби и Цветослав Острев с 14 точки.

Берое (Стара Загора) поднесе изненадата, след като спечели срещу гостуващия Черно море Порт Варна с 83:72 след силни последни минути. "Зелено-белите" бяха подкрепени в залата и от играчите от футболния отбор на Берое.