Лукойл Академик с първи успех в "Еврочалъндж"

Българският вицешампион по баскетбол за мъже Лукойл Академик постигна първи успех в турнира "Еврочалъндж". В среща от четвъртия кръг в група "Б" възпитаниците на Йовица Арсич надделяха над унгарския Кьорменд като гост със 76:63 (17:11, 24:16, 19:23, 16:13).

Българите обаче остават на последното място в групата с 5 точки, а Кьорменд е трети с точка повече. Лидер е Тарту Рок (Естония) със 7 точки. Лукойл започна по-добре мача и постепенно натрупа аванс от 10 точки при 17:7 малко преди края на първата четвърт.

Домакините се опитаха да се върнат в срещата и намалиха до 22:29, но с нова силна серия от 14:5 в края на втората част българите се оттеглиха с аванс от 41:27 на почивката. През второто полувреме Лукойл контролираше двубоя и поддържаше аванс от десетина точки, който в последната минута дори достигна 18 точки при 76:58.

Чарлс Томас беше най-добър за българите с 20 точки и 8 борби, Тери Смит добави 18 точки и 6 борби, а Бруно Шундов завърши с 11 точки и 7 борби.

Силен мач направи и Шарод Къри с 9 точки и 9 асистенции, посочва БТА. За унгарците най-резултатен беше Марко Попадич с 16 точки, а Райън Ричардс се отличи с 14 точки и 8 борби.