Лукойл Академик продължи към 1/2-финалите за Купата

Лукойл Академик (София) победи Берое (Стара Загора) с 92:68 (20:21, 39:14, 19:19, 14:14) точки и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България за мъже. Финалната осмица на надпреварата се провежда в Плевен.

"Студентите" решиха мача след силна втора четвърт, която спечелиха с 29:14 точки и на почивката имаха аванс от 59:35.

През вторите 10 минути баскетболистите на Лукойл направиха серия от 24 безответни точки.

За тима от Правец дебютира новият център Никола Драгович, а в игра се завърна след дълго лечение на контузия Александър Груев.

От тук до края възпитаниците на Йовица Арсич продължиха да водят с разлика от над 20 точки и стигнаха до успеха.

Най-голямата преднината в двубоя беше 27 точки след кош на Александър Груев при 87:60 4:32 минути преди сирената.

Дий Браун беше най-резултатен за победителите с 19 точки, а 17 точки записа Христо Захариев. Бруно Шундов завърши с 12 точки и 8 борби, а Тери Смит направи "дабъл-дабъл" - 10 точки и 11 асистенции.

За Берое Майк Блек беше най-резултатен с 19 точки. Павлин Иванов отбеляза 12 точки, а 10 точки вкара Тихомир Желев.

На полуфиналите утре Лукойл Академик ще играе с победителя от двойката между защитаващия трофея си тима на Левски и Ямбол. Срещата започва в 16.30 часа.