Лукойл Академик прегази Берое в Стара Загора

Баскетболният Берое падна за втори път от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Пред близо 400 зрителите в общинската зала "Стара Загора" възпитаниците на Любомир Минчев отстъпиха с 65:93 на шампиона Лукойл Академик.

След много равностойна игра, първата част завърши при резултат 22:23 за гостите от Правец.

Разликата дойде във втората четвърт, през която шампионите демонстрираха високата си класа и успяха да се откъснат напред с аванс от 10 точки в края на полувремето – 35:45.

След почивката, бившият играч на Берое и настоящ на "студентите" Павлин Иванов получи контузия и напусна преждевременно терена. Дори и без него обаче играчите на Тони Дечев продължиха да увеличават преднината си, която в края на третата част бе 17 точки – 53:70. В последните десет минути старозагорци не успяха да осъществят обрат и в крайна сметка загубиха с 65:93.

За Берое най-резултатен бе американецът Остин Барнс реализирал 13 точки, към които добави и 5 бори. С по 10 пункта пък се отличиха Еврик Гари и Аштън Мур.

За гостите с 18 точки и 5 борби приключи Димитър Димитров, а 16 добави хърватският национал Желко Сакич.