Лудост в Германия! Хановер и Байер (Л) си вкараха 8 гола (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Хановер 96 и Байер (Леверкузен) предложиха истинско зрелище за зрителите на "HDI-Arena", след като завършиха наравно 4:4. Лудият мач, типичен за Бундеслигата, премина през два пълни обрата, но накрая двата тима поделиха точките.

През първото полувреме резултатът бе 3:2 в полза на домакините. Те изоставаха в 11-ата минута, след гол на Юлиан Брандт. Ларс Бендер проби отдясно и центрира в наказателното поле, където младата немска надежда засече топката от воле и наказа Филип Чаунер за 1:0.

Само минута обаче трая радостта на гостите, тъй като в 12-ата Иляс Бебу възстанови паритета. Юлиан Корб центрира много силна топка в пеналта, а съотборникът му се пребори с бранител на "аспирините" и я закова във вратата на Бернд Лено.

В 21-ата минута Хановер получи право да изпълни дузпа, а Николас Фюлкруг бе достатъчно хладнокръвен от бялата точка, за да направи обрата пълен.

Само 4 минути след това обаче Амир Мехмеди се възползва от хубав пас на Белараби, за да изравни отново. Това едва ли имаше значение за Феликс Клаус, който в последната минута на първата част отново поведе Хановер напред в резултата. Клаус получи пас с пета от Фюлкруг и малко зад наказателното поле простреля стража на Байер.

Лудостта продължи след почивката, когато Леон Бейли наниза два гола в рамките на 20 минути и до 67-ата вече Леверкузен водеше с 4:3. Чак в 83-ата минута Юлиан Корб сложи точка на спора след меле в наказателното поле. Там играчът на Хановер 96 се оказа най-съобразителен и порази целта, за да донесе точка на домакините.

Те са 10-и с 23 пункта, а Байер продължава серията си без загуба и е на петата позиция с 28 точки.