Лудост в Бавария: 2 греди и уникално спасяване за 6 секунди (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) постигна очаквана победа с 2:0 в дербито на Бавария срещу Аугсбург по пътя си към четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия.

Лидерът в Бундеслигата преживя неприятни моменти през второто полувреме, защото секунди след почивката Франк Рибери си изкара изключително глупав червен картон.

Така при резултат 1:0 гостите трябваше да удържат крехкия си аванс с 10-ма души на терена и да търсят нов гол, който да подпечата успеха им.

Чест прави и на двата тима, че не спряха да търсят промяна в резултата през цялото второ полувреме, а пък за неутралните зрители имаше и шоу от по-различен тип - заради доста грубите отигравания.

В края на първата част обаче Байерн спокойно можеше да води с 2:0, защото само за 6 секунди създаде изключителна поредица от уникални положения за гол.

Анатолий Тимошчук стреля прекрасно от 25 метра в 44-ата минута, но топката рикошира в горната греда. Ударът бе толкова силен, че кълбото се извиси във въздуха, а Бастиан Швайнщайгер успя да притича до малкия пенал, за да направи добавка.

Германският национал почти от упор пробва да преодолее вратаря Алекс Манингер, но стражът на Аугсбург демонстрира великолепен рефлекс и изби.

Кълбото обаче остана в игра, а Швайнщайгер от почти невъзможно положение пробва да вкара отново. Този път със задна ножица от малко разстояние той прати топката към вратата, но тя разтресе сглобката на двете греди.

Вижте уникалната ситуация, развила се в рамките на по-малко от 10 секунди...