Лудогорец тресна Ахмат (Грозни) с хеттрик на Якуб

Лудогорец записа победата в третата си контрола по време на лагера в Австрия. "Орлите" надиграха с 3:1 Ахмат (Грозни). Хеттрик за българския тим вкара Якуб Швиерчок (35, 59, 81). За руския тим се разписа Магомед Митришев в 69-ата минута.

Срещата започна с две възможности за Лудогорец. Първо Саша стреля извън наказателното поле, но не затрудни Гудиев. В 8-ата минута Жоао Пауло центрира отляво, а Шверчок стреля с глава, но не затрудни стража на руснаците.

В следващите минути инициативата бе в "орлите", но играчите на Пауло Аутуори не успяха да създадат опасности пред вратата на Ахмат.

В 27-ата минута защитник в бяло блокира силен удар на Жоао Пауло. Минута по-късно Панов центрира в наказателното поле, Гудиев не успя да избие добра топката, която попадна в Янков, но младокът стреля над вратата.

В 35-ата минута Лудогорец поведе. Лукоки бе изведен отдясно и намери Швиерчок в наказателното поле. Полякът от близка дистанция вкара за 1:0. В 42-ата минута играч на Ахмат отново блокира тежък удар на Жоао Пауло. В края на полувремето Бациев отне топката от Янков и нацели страничната греда на Броун.

Снимка 364942

Източник: ПФК Лудогорец

Втората част започна с отлична възможност за "орлите". Един от най-дейните на терена Джоди Лукоки напредна отдясно и намери Доминик Янков в наказателното поле. Младокът отправи удар, който обаче бе отразен от Городов.

В 55-ата минута Родолфо центрира в наказателното поле, където Мбенге стреля с глава покрай вратата на Броун.

В 59-ата минута Лудогорец стигна до втори гол. Жоао Пауло изведе Швиерчок, нападателят напредна, преодоля Плиев и с удар в левия ъгъл вкара за 2:0.

Десет минути по-късно Ахмат върна един гол. Балай пусна диагонален пас отляво, топката рикошира във Форстър, а Митришев я насочи във вратата за 2:1.

В 74-ата минута Якуб Шверчок бе близо до трети гол. Полякът се измъкна от защитата на руския тим, преодоля Городов и нанесе удар, който Бациев изби от голлинията.

Снимка 364940

Все пак седем минути по-късно нападателят оформи своя хеттрик. Той се разписа с удар извън наказателното поле.

В края на мача Светослав Ковачев удари греда. По този начин "орлите" стигнаха до успех в третата си контрола в Австрия.