Лудогорец се забавлява срещу клетия Пирин пред обидно малко фенове

"Лудогорец" отпразнува петата си поредна шампионска титла в А група с убедителна победа с 4:1 срещу "Пирин". За съжаление на домакините мачът се игра пред малко публика, като голяма част от стадиона в Разград остана празен.

Воденият от Георги Дерменджиев състав се забавлява на терена и нямаше трудности да спечели. Още до почивката резултатът вече беше 4:0 след головете на трима румънци - Андрей Препелица, Клаудиу Кешеру и Козмин Моци, както и на Вандерсон.

Точен за "Пирин" беше Даниел Генов. В осмата минута благоевградчани можеха да поведат, но Мартин Тошев пропусна от чиста позиция. След центриране от ляво той стреля неточно с глава. "Лудогорец" започна головата си фиеста в 11-ата минута.

Тогава удар на Светослав Дяков беше избит, но топката попадна в Препелица и той даде преднина на отбора си. Десет минути по-късно след двойно подаване с Жуниор Кишада нападателят Кешеру изскочи в наказателното поле и удвои.

Румънецът направи пропуск в 25-ата минута. В 31-ата сънародникът му Моци вкара третия гол, като засече с глава много добро центриране на Натанаел от ляво. Неумела игра на "Пирин" в защита и при изнасянето на топката се оказа в основата на четвъртия гол.

В заключителните секунди на първата част Вандерсон пое топката и с удар от разстояние отбеляза. След почивката "Лудогорец" свали темпото и положенията за гол намаляха. "Пирин" успя да стигне до почетно попадение в 82-ата минута, когато Генов напредна, влезе в наказателното поле и с диагонален удар по земята прати топката във вратата.

Изненадващо слабото присъствие по трибуните в Разград върна спомена за миналогодишния шампионски мач на "Лудогорец". След победата срещу "Локомотив" (София), съпътствана от тържеството по откриването на трибуна "Козмин Моци" собственикът на клуба Кирил Домусчиев се ядоса на въпрос дали съжалява, че е имало празни места.

"Лудогорец" стана шампион за пети път, след като преследвачът "Левски" допусна обрат до 2:3 срещу "Локомотив" (Пловдив) у дома. Веднага след това клубът от Разград обяви в сайта си, че в оставащите мачове ще играе с всички сили за привържениците си. "Пирин" е осми и има две точки повече от последния "Монтана", посочва Дневник.