Лудогорец с нова крачка към титлата след голеада в Коматево

снимка: lap.bg

Лудогорец надви с 4:2 Ботев (Пловдив) в мач от 31-ия кръг на Първа лига, игран в Коматево. "Орлите" отбелязаха голове във вратата на домакините чрез Вандерсон, Клауидиу Кешеру, Игор Пластун и Якуб Шверчок. За "канарчетата" пък се разписаха Диого Кампос и Милко Георгиев. В 90-ата минута пък гостите останаха с човек по-малко след като Светослав Дяков бе изгонен, получавайки втори жълт картон за бавене на играта.

След победата тимът на Димитър Димитров направи още една крачка към 7-а поредна шампионска титла. "Орлите" са лидери с 81 точки - 11 повече от втория ЦСКА-София, но и с мач повече. Ботев пък е 5-и с 46 пункта и има само една победа от началото на плейофите.

Двата тима изиграха брилянтен мач, макар и Херо, и Николай Киров да бяха избрали много от резервите им да стартират.

Първото полувреме в Коматево предложи истинска драма. Пред двете врати вря и кипя още от 4-ата минута, когато „канарчетата“ откриха резултата. В наказателното поле настана меле след центриране от фланга, а най-съобразителен се оказа Диого Кампос. Нападателят на домакините вкара във вратата на Броун от близка дистанция.

Гостите можеха да отговорят подобаващо в 18-ата минута, когато полският таран Якуб Шверчок засече центриране с глава, но прати топката право в обсега на Даниел Кайзер. Четири минути по-късно обаче Кайзер нямаше отговор на удар на Вандерсон, който изравни. Кешеру изведе бразилския си съотборник на стрелкова позиция, а Вандерсон не сгреши, мушвайки топката в долния ъгъл на вратата.

„Орлите“ едва се бяха зарадвали на първото си попадение, когато във вратата на Ботев падна още едно за пълен обрат. В 28-ата минута Лудогорец организира страхотна атака, завършила с центриране на Мисиджан от левия фланг. Топката бе намерена от Клаудиу Кешеру, който с глава прати Кайзер в грешната посока и поведе гостите напред.

Само 4 минути по-късно Якуб Шверчок можеше да отбележи нов гол. Полякът настигна невъзможна топка близо до аутлинията, като последователно отне на Терзиев и Филипов. Изстрелът му обаче бе от прекалено малък ъгъл и бе спасен от Кайзер.

В 40-ата минута „канарчетата“ наказаха пропуските на поляка, като изравниха. Густаво Афонсо направи забележителен пробив, преминавайки с технични отигравания покрай няколко футболисти на гостите. Той центрира по земя, а топката бе настигната на далечната греда от Милко Георгиев, който вкара в празната врата за 2:2.

Двата тима започнаха равностойно втората част, а в 63-ата пак късметът изневери на Шверчок. Попадение на поляка бе отменено поради засада, тъй като в момента на центриране на Натанаел таранът бе с една крачка пред последния в отбраната на Ботев.

Лудогорец обаче продължи да преследва победата устремено и стигна до третото попадение в 72-ата минута. Игор Пластун се извиси над отбраната на домакините и отбеляза с глава, за да поведе "орлите" напред за втори път.

Шест минути по-късно интригата вече бе мъртва. Якуб Шверчок най-накрая успя да намери път към вратата на "канарчетата" след центриране на Джоди Лукоки от фланга, фиксирайки крайното 4:2. В 90-ата минута Светослав Дяков от гостите пък напусна след втори жълт картон и, съответно, червен за бавене на играта.