Лудогорец с нова издънка, Ботев взе точка насред Разград

Ботев затвори устите на критиците, които сеят жлъч, че "канарчетата" са сателитен тим на Лудогорец. Пловдивчани изтръгнаха 1:1 насред Разград и завързаха борбата за титлата. Естествено, най-вече, си гарантираха четвърто място в елита и след края на 22-ия кръг, защото имат 3 точки пред следващия ги - Берое. "Орлите" пък са си първи, но преднината им може да бъде съкратена от преследвачите ЦСКА и Левски.

Голът за Ботев отново бе отбелязан след подаване на Неделев и чудесен завършващ удар на Антонио Вутов. Точно както бе и миналия кръг при успеха над Славия. Иначе преди това Лукоки даде аванс на домакините. Лудогорец пък, както и срещу Верея, се мъчеше и не убеди с изявите си.

През първата част двата тима се захапаха яко и нямаше много положения и красива игра. Още със старта на второто полувреме обаче Лудогорец откри, след като Лукоки завърши голово пас от крилото.

После Ботев се посъбуди и заслужено изравни в средата на частта. Супер акция на тима се разви през центъра, където Неделев мина двама опоненти и с по-слабия си десен крак метна пас по конец към Вутов. Той без забавяне стреля от воле, топката се удари в земята и прехвърли стража на домакините - Пламен Илиев за 1:1.

В последните 20 минути Лудогорец натисна мощно и имаше няклко удобни ситуации да стигне до 3 точки. Ботев обаче мъжки се брани и си извоюва точката на стадиона на шампиона. За ужас на душманите и за кеф на 50 души агитка от Пловдив, които не спряха да дерат гърла за своите любимци.

Червен картон в продълженията си изпроси голмайсторът Вутов заради обиди към рефера Станислав Тодоров.