Лудогорец с нова гръмка победа

снимка: ludogorets.com

Българският шампион Лудогорец победи румънския Динамо (Букурещ) с 4:2 в контролна среща по футбол, играна по време на подготвителния летен лагер на двата отбора в Англия.

Още в петата минута Жуниор Кишада се възползва от грешка на румънската защита и останал сам срещу вратаря откри резултата - 1:0 за Лудогорец. В 33-та минута Даниел Абало се възползва от добър пас по тревата на Йордан Минев и увеличи на 2:0.

В 40-та минута след бърза атака и добро центриране бразилският полузащитник Марселиньо засече топката и резултатът стана 3:0 за Лудогорец.

В началото на второто полувреме румънците бяха по-активният отбор и успяха да намалят резултата на 2:3 с голове на Денис Лемак в 48-та минута и на Богдан Гавриля в 55-та минута.

В 64-та минута след самостоятелен рейд по десния фланг Даниел Абало вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат - 4:2 за Лудогорец.