Лудогорец премаза Берое и отново е лидер в "А" група

Шампионът на България Лудогорец премаза с 4:0 домакина Берое и се завърна поне за 24 часа на върха на временното класиране в "А" група.

Убедителният успех на "орлите" им позволи да се изравнят по брой точки с досегашния лидер ЦСКА - 38, но по-добрите показатели на Лудогорец позволиха на шампиона да се завърне на първата позиция в шампионата.

Още утре обаче "армейците" могат да си върнат лидерската палка, като за целта ЦСКА трябва да спечели поне точка при домакинството си на Локомотив Пловдив на "Българска армия".

Две попадения за Лудогорец реализира холандският ас на разградчани Върджил Мисиджан, докато по веднъж се разписаха Жуниор Кишада и Вандерсон.

Така Лудогорец осъществи и добра генерална репетиция преди гостуването си на Реал Мадрид в Шампионската лига във вторник. Двубоят на "Сантяго Бернабеу" ще бъде последен за "орлите" в груповата фаза на турнира, а най-вероятно и в Европа за този сезон.

Берое от своя страна инкасира шесто поражение от началото на сезона, като заралии остават на четвърта позиция с актив от 28 точки.

Венцислав Христов оглави атаката на Берое, докато Димо Бакалов и Станислав Костов трябваше да подпомагат централния нападател през двата фланга. Елиаш да Силва, Игор Джоман и Георги Костадинов стартираха за "зелените" в средата на терена. Веселин Пенев, Владимир Зафиров, Иво Иванов и Илия Мунин получиха доверие в защита пред вратаря Благой Макенджиев.

Въпреки предстоящия двубой с Реал Мадрид, Георги Дерменджиев заложи на по-голяма част от своите титулярни футболисти. Жуниор Кишада отново бе предпочетен пред Юнес Хамза в предни позиции, докато Даниел Абало, Марселиньо и Върджил Мисиджан трябваше да атакуват от втора позиция. Капитанът Светослав Дяков и Фабио Ешпиньо започнаха в средната линия, а Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Козмин Моци и Йордан Минев бяха наредени в отбрана пред Владислав Стоянов.

4127016

Двубоят на ст. "Берое" започна със силна игра на домакините, които получиха отличен шанс да открият резултата още в самото начало. В 3' Станислав Костов бе изведен на очи в очи с Владислав Стоянов, но бившият младежки национал стреля над гредата. Малко след това Венцислав Христов изпробва концентрацията на Владислав Стоянов, но националният страаж реагира и отрази.

Между 15' и 18' трибуните в Стара Загора замлъкнаха, защото шампионите сразиха своя съперник с два мълниеносни удара. И в двата случая отбраната на Берое бе матирана с извеждащи подавания, като първо Жуниор Кишада финтира вратаря Благой Макенджиев и вкара от малък ъгъл, а малко по-късно бразилецът блесна и с асистенция, осигурявайки на Върджил Мисиджан голова позиция за изстрел. Така Лудогорец бързо си осигури аванс за 0:2, което и постави домакините в крайно деликатна ситуация.

Само пет минути по-късно резултатът в Стара Загора можеше да стане и класически, но този път Макенджиев се намеси и отрази в корнер удар на Върджил Мисиджан.

4127014

Още на почивката двамата треньори извършиха по една промяна в своя стартов състав, като Жуниор Мапуку замени Венци Христов за Берое, докато Дани Абало отстъпи мястото си на Вандерсон в състава на гостите.

Малко след почивката трибуните се оживиха, защото Берое стигна до възможност за първи гол. Георги Костадинов изненада Стоянов с изстрел от дистанция, но стражът на Лудогорец реагира и успешно изби в корнер. Малко след това Жуниор Кишада стреля хубаво с левия крак, но фалцовият удар на "кариоката" излезе в аут.

Всичко на ст. "Берое" приключи около 15 минути преди последния съдийски сигнал, когато "орлите" стигнаха и до трети гол във вратата на Макенджиев. Отбраната на заралии за трети път "увисна" при извеждащо подаване на гостите, което отново остави Върджил Мисиджан очи в очи с противниковия вратар. Холандският ас стреля прецизно и намери десния ъгъл зад Макенджиев, покачвайки на 0:3.

4127017

В 81' ситуацията за беройци можеше да стане още по-неприятна, тъй като Лудогорец бе на крачка и от четвърти гол. Двете резерви на Георги Дерменджиев Вандерсон и Юнес Хамза за малко не изработиха четвърти гол за "орлите", но тунизиецът не успя да засече прострелната топка на своя съотборник.

Четвъртият гол все пак стана факт минута по-късно, когато Вандерсон реализира за 0:4. Бразилецът се пребори за топката с бранител на Берое и стреля силно с левия крак, бележейки във вратата на безпомощния днес Благой Макенджиев.