Лудогорец пак се мъчи, вкара само един на Локомотив (Пловдив)

Отборът на Лудогорец постигна успех с минималното 1:0 над Локомотив (Пловдив) на своя стадион в Разград, а единственото попадение бе дело на Марселиньо в края на първата част. През целия двубой липсваше концентрация при завършващите удари, което попречи на шампионите да отбележат повече голове.

Едуард Ераносян може да е доволен от това, че отборът му спечели три точки, а също и за първи път от началото на сезона опази вратата си "суха". "Зелените" вече са с актив от 10 точки от пет мача, а "смърфовете" остават на деветата позиция с една точка.

Мачът започна доста отворено, като в 4-тата минута Мартин Камбуров се оказа непокрит в наказателното поле, но не успя да нанесе удар и кълбото бе изчистено. Веднага след това "зелените" организираха контраатака, но Ясин Ел Харуби отрази изстрела на играч на домакините.

До 20-тата минута двете селекции не представиха нищо интересно на феновете дошли на градския стадион, като очаквано Лудогорец бе по-дейният тим. В 24-тата минтуа Клаудио Кешеру опита изстрел от пряксвободен удар, но шутът му срещна стената.

В 27-та минута Козмин Моци увисна при центриране в наказателно поле и Мартин Камбуров нанесе точен изстрел, но Владислав Стоянов внимаваше и изби в корнер.

Три минути преди почивката Марселиньо изведе "зелените" напред в резултата след първата по-опасна атака на българския шампион.

Втората част започна с лет натиск на "черно-белите", но защитата на "орлите" бранеше добре вратата на Стоянов и не позволяваше опасни удари.

Постепенно момчетата на Едуард Ераносян поеха нещата в свои "ръце" и малко преди да изтече час игра в Разград, Кешеру бе изведен от дясно в наказателното поле на "смърфовете", но изстрелът му излезе в аут.

След 60-та минута Ел Харуби бе подложен на обстрел в рамките на 4 минути, но отново Кешеру, а също и Михаил Александров, пропуснаха добри положения.

В 66-тата минута центриране от фаул намери непокрития Вандерсон, който с глава стреля по диагонала, но топката срещна десния стълб на Ел Харуби.

10 минути преди края на срещата след разбъркване в наказателното поле на Лудогорец топката попадна в краката на Оливие Боне, който веднага я вкара във вратата, но последва сигнал за засада и попадението бе отменено.

Три минути преди края на срещата Абел Анисе бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, като атакуващият футболист направи няколко залъгващи финта, остави стража на земята, финтира и двама защитници и от около три метра стреля високо над вратата.

До момента шампионите са в криза, като първо отпаднаха от квалификациите на Шампионска лига, след това започнаха слабо сезона, а за капак изгубиха и Суперкупата на България от Черно море.

В резултат на това бе освободен треньор Бруно Рибейро, като днес шампионите ще бъдат водени от новия си наставник Едуард Ераносян.

До момента, когато тези два тима са се изправяли един срещу друг на стадиона в Разград, пловдивските "железничари" нямат отбелязан гол. От друга страна обаче "орлите" пък нямат суха мрежа от началото на сезона.

Днешният домакин е с актив от седем точки след четири мача, след като първо загуби от Литекс на старта с 2:0, след това надделя над Черно море с 2:3 и над Левски с 2:0, а в последния кръг направи 1:1 с Монтана.

Локомотив от своя страна е на предпоследното девето място след две загуби - 3:0 от Славия и 2:1 от Берое, а в последните два кръга направи равенства с градския съперник Ботев - 1:1 и с Литекс също 1:1.

Едуард Ераносян е избрал да стартира срещата с Владислав Стоянов, Сисиньо, Козмин Моци, Георги Терзиев, Натанаел Пимиента, Светослав Дяков, Андрей Препелица, Александър Василев, Марселиньо, Върджил Мисиджан и Клаудио Кешеру.

Христо Колев от свя страна ще заложи на Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов, Люик Дюфо, Оливие Боне, Димитър Велковски, Йоан Ласиман, Зоран Балдовалиев и Мартин Камбуров.