Лудогорец не успя, но Уест Хям нокаутира Ливърпул

Ливърпул затвърди впечатленията, че се намира в изключително труден период, след като тази вечер мърсисайдци записаха втора поредна загуба и общо трета от началото на сезона в английската Висша лига.

Броени дни след измъчената победа над Лудогорец в Шампионската лига, "червените" загубиха с 1:3 гостуването си на Уест хям в среща от петия кръг на първенството.

Уинстън Рийд и Диафра Сако дадоха два гола аванс на "чуковете" още в първите седем минути, а Рахийм Стърлинг върна едно попадение до почивката. През втората част обаче Ливърпул така и не успя да стигне до изравнителен гол, като напротив - Уест Хям успя да довърши своя опонент, благодарение на попадението на Морган Амалфитано.

Така Ливърпул инкасира втора поредна загуба след домакинското поражение от Астън Вила, като миналогодишният кандидат за титлата остава на едва девета позиция в класирането с актив от 6 точки - с точно толкова зад лидера Челси, който обаче е и с мач по-малко. Уест Хям пък успя да се изкачи на осмо място със седем пункта на сметката си.

Брендън Роджърс все още не можеше да разчита на контузения Даниел Стъридж, което и наложи включването на Фабио Борини в титулярния състав на Ливърпул. Борини оформи двойка със своя сънародник Марио Балотели, докато Рахийм Стърлинг отново действаше зад двамата нападатели. Стивън Джерард, Лукас Лейва и Джордан Хендерсън стартираха в средата на терена, докато Адам Лалана остана на резервната скамейка

Уест Хям разчиташе на Стюърт Даунинг, Енер Валенсия и Диафра Сако в предни позиции, докато Сонг, Куяте и Марк Нобъл стартираха в средата на терена

Сблъсъкът на „Ъптън Парк“ надали можеше да започне по-лошо за Ливърпул, след като мърсисайдци допуснаха два гола още в първите седем минути на срещата.

Още в 2' „чуковете“ излязоха напред в резултата, благодарение на централния бранител Уинстън Рийд. Австралиецът засече отклонена топка от Томкинс и откри резултата в полза на Уест Хям – 1:0.

4114584

Само пет минути по-късно лондончани вече имаха и аванс от два гола. Ливърпул загуби топката, което позволи на Диафра Сако да направи нещо средно между удар и центриране. Топката се озова зад гърба на Симон Миноле, което и означаваше 2:0 в полза на „чуковете“.

В първия четвърт час Ливърпул изглеждаше твърде колеблив в отбрана, като Уест Хям създаваше сериозни проблеми на мърсисайдци в дефанзивен план. Това принуди Брендън Роджърс да реагира на ситуацията, като още 22' Хави Манкийо отстъпи мястото си на Мамаду Сако.

В средата на полувреме Ливърпул все пак се върна в мача, благодарение на страхотния гол на Рахийм Стърлинг. Марио Балотели отигра центриране на Хендерсън и осигури възможност за изстрел на Стърлинг, който от своя страна разстреля Адриан с мощен удар за 2:1.

На почивката Брендън Роджърс извърши и втора смяна в своя отбор, като Адам Лалана получи доверието на мениджъра за сметка на Лукас Лейва.

4114586

Ливърпул започна добре втората част, вече търсейки активно и изравнително попадение. В 51' Стърлинг отново опита да стреля, но английският национал бе блокиран. Малко след това Балотели комбинира с Борини, но последният реши да завърши сам атаката, което и се оказа грешка. В 60' Марио Балотели сам се нагърби с отговорността, но Адриан не бе затруднен и улови. Две минути по-късно отново Фабио Борини стреля, но и този път италианецът не намери очертанията на вратата.

Ливърпул продължи да атакува в половината на своя съперник, а в 70' Марио Балотели блесна с добра индивидуална акция. Таранът на Ливърпул размина Томкинс и си намери позиция за изстрел, но силният му удар бе избит в корнер от Адриан.

Двубоят в английската столица навлезе във финалните си десет минути, като пред Ливърпул остана твърде малко време, за да стигне поне до равенство в резултата. Вместо обаче мърсисайдци да върнат и второто попадение във вратата си, три минути преди края Уест Хям нанесе решаващ удар над именития си съперник. Стюърт Даунинг изведе резервата Морган Амалфитано зад защитата на Ливърпул, а французинът преодоля Миноле за крайното 3:1 в полза на "чуковете".