Лудогорец напълни кошницата на Славия под дъжда в София

снимка: lap.bg

След като се яви на поправителен изпит в София, Лудогорец този път си тръгва с три точки и победа над Славия с 4:0 в мач от 8-я кръг на Първа лига. През седмицата "орлите" успяха да измъкнат единственото точката от дербито с Левски (0:0).

Срещата на "Васил Левски" не предложи кой знае колко футболни достойнства, тъй като двубоят се игра предимно пред вратата на "белите" или разградчани просто разиграваха топката в средата на терена. Въпреки това, тези три точки изкачиха "орлите" само на една от лидера в класирането ЦСКА.

Лудогорец си спечели ранен аванс чрез Кешеру още в 4-ата минута, който бе безпощаден пред вратата на домакините.

В 19-ата минута сблъсък в наказателното поле, отново с главен герой Керешу, донесе правото на "орлите" да изпълнят 11-метров наказателен удар. Голмайсторът в двубоя застана зад топката и стреля директно в центъра на вратата на младия страж на "белите" и удвои преднината за своя тим.

В 23-ата минута дойде и първата атака за домакините. Ивайло Димитров опита удар от малък ъгъл и вратарят на Лудогорец първоначално изпусна топката, но бързо поправи грешката си, за съжаление на Косъма, който можеше да довърши атаката си.

Малко след това останаха съмнения дали грешникът от дербито с Левски - Натанаел не трябва да бъде тежко санкциониран, след като се сблъска с капитана на столичани - Емил Мартинов, а футболистът на Славия остана да лежи на тревата известно време, тъй като бе получил удар в гърлото. Все пак главният съдия на срещата не отсъди нарушение.

Преди да изтекат първите 45 минути, Кешеру можеше да оформи своя хеттрик, но този път стражът на "белите" бе непробиваем.

Топспорт

Второто полувреме започна както и първото - с гол на сметката на Лудогорец. В 49-ата минута Мисиджан разстреля Стергиакис с мощен удар от границата на наказателното поле.

В 75-ата минута влезлият като резерва Кишада сложи точката в мача, след като обърканата защита на Славия буквално подари 4-я гол на Лудогорец. Жуниор остана сам срещу празната врата и нямаше право на грешка.

През цялата среща Славия изпитваше видими трудности да достигне не просто до голово положение, а до вратата на Лудогорец. "Белите" записаха едва 2 сносни атаки, които обаче не доведоха до абсолютно нищо опасно за стража на "орлите". Така столичани се нареждат на 13-ото място и продължават черната си серия в последните няколко срещи.