Лудогорец изпусна да накаже слаб Базел в ШЛ

Първите двубои за този сезон от груповата фаза на Шампионска лига са в историята. А българският шампион Лудогорец се представи повече от впечатляващо и достигна до 1:1 с Базел като гост.

Sporta.bg проследи мача НА ЖИВО по минути. По-надолу може да прочетете как се разви срещата.

"Орлите" дори имаха прекрасна възможност да спечелят трите точки, но грешка на Владо Стоянов коства победата.

Резултатът откри Джонатан Кафу в края на първото полувреме. А Щефан изравни резултата.

Двубоят бе доста равностоен въпреки очакванията, че Базел ще смакчка българите.

Лудогорец ще продължи да мечтае, че след края на груповата фаза ще продължи участието си в евротурнирите.

Другият двубой в групата на "орлите" - ПСЖ - Арсенал завърши при същия резултат. Което означава, че всички отбори са с по една точка.

Следващият двубой на Лудогорец е срещу милиардерите от ПСЖ в София на стадион "Васил Левски".

- КРАЙ НА МАЧА 1:1

- 80 минута ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 1:1! Домакините изравниха след слабо изчистване на Владо Стоянов. Топката попадна в Щефен, който чрез шпагат отбеляза в опразнената врата.

- 68 минута Играта загубя! Вандерсон също получи жълт картон за нарушение срещу Джака.

- 65 минута Първи жълт картон в мача. Получава го Щефен.

- 56 минута Базел стигна до перфетно положение. Щефен опита да подаде топката успоредно на вратата, но Натанел изчисти пред носа на Думбия.

- 54 минута Двата отбора не предприемат нищо по-различно от това, което показаха през първата част.

- НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

- КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ НА СТАДИОН "Санкт Якоб Парк" - 0:1

- 45 минута ГООООООЛ! Лудогорец шокира Базел! Джонатан Кафу откри резултата в полза на българския шампион 0:1!

- 39 минута рокада в състава на Базел! Марк Янко напусна игра заради контузия, а на негово място влезе Седуй Думбия.

- 30 минута Двата отбора все още на стигнали до чисто голово положение.

- 16 минута Капитанът на "орлите" Светослав Дяков бе ритнат лошо в левия крак и започна да накуцава.

- 14 минута Базел опитва за пореден път да достигне до голово положение с дълъг пас.

6 минута инфарктно положение пред вратата на Владо Стоянов! Йордан Минев изчисти топката близо до гол линията.

- Прави впечатление дълбоката преса, който Лудогорец прилага на домакините.

- Съдията на двубоя Алексей Кулбаков даде първия сигнал. Лудогорец играе в изцяло бял екип.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тази вечер от 21.45 часа стартира голямото шоу с марка Шампионска лига. В него за исторически втори път ще вземе участие и българският шампион Лудогорец."Орлите" гостуват на Базел в първи мач от груповата фаза на най-комерсиалния турнир.

Съперник е познайник, а мачът ще се играе на кошмарния за Лудогорец стадион "Санкт Якоб Парк". Тук разградчани имат два мача и две загуби – 0:2 и 0:4, и определено не таят добри спомени от това място.

Сега обаче българският хегемон има далеч по-голям опит от предишните си две визити в Швейцария и несъмнено отборът му е далеч по-класен, особено в предни позиции. Там като титуляри Георги Дерменджиев се е спрял на Джонатан Кафу, който започва на върха на атака, а зад него ще действат Марселиньо, Върджил Мисиджан и Вандерсон.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи само една промяна в своя състав от мача срещу Черно море. На мястото на бразилеца Лукас Саша в титулярния състав намира място Абел Анисе.

В състава на Базел има няколко впечатляващи имена, които започват титуляри. Това са исландският национал Биркир Бярнасон, Таулант Джака и Марк Янко, а на резервната скамейка е оставен Сейду Думбия.

Sporta.bg ЩЕ СЛЕДИ ДВУБОЯ НА ЖИВО ПО МИНУТИ!