Лудогорец изпусна Брага и директни 1/16-финали, но остава начело

снимка: ludogorets.com

Лудогорец изпусна преднината си пред Спортинг (Брага) и завърши наравно 1:1 в четвърти мач от група "С" на Лига Европа. Домакините водеха с 1:0 до 83-ата минута след гол на Марселиньо в 68-ата. Брага обаче показа желание и хъс за изравняване и успя да стигне до възстановяване на паритета чрез Франсерджо. Футболистите на Абел Перейра дори опитаха да потърсят победата с финален щурм, но Лудогорец оцеля. Играчите на Димитър Димитров също имаха шанс за победата в края, но късметът не бе на тяхна страна.

SPORTA.BG проследи срещата НА ЖИВО с картина и видео - вижте всичко по-интересно ТУК!

При евентуална победа "орлите" се класираха директно на 1/16-финалите в турнира. Все пак те остават на първо място в групата с 8 точки, а Брага е втори с пункт по-малко. Истанбул ББ стигна до късно равенство 1:1 като домакин на Хофенхайм и така дава още по-големи шансове на родния шампион! Немците са трети с 4 точки, а Истанбул ББ има 2.

Лудогорец бе абсолютен доминант на терена през първото полувреме. Играчите на Димитър Димитров затегнаха обръча около вратата на Брага още в началото на мача. В 4-ата минута се откри опасна възможност за домакините, когато Върджил Мисиджан излезе очи в очи с Матеуш. Холандецът се възползва от ужасяващи действия в отбраната на гостите, предизвикани от Ферейра. Крилото на Лудогорец обаче не успя да мине покрай стража и той изби топката.

В 9-ата минута Вандерсон организира опасна контраатака и спринтира с топката отляво. Той пусна перфектен пас в наказателното поле към Джоди Лукоки, но стражът на Брага отново разгада действията на нападателите на „орлите“ и пресече паса. В 21-ата минута пък Джеферсон от гостите изведе Марселиньо след грешни действия в отбрана, но отново Матеуш спаси гостите преди играчът на разградчани да успее да стреля.

В 25-ата минута Лукоки вкара за разградчани, но при паса на Натанаел крилото бе в положение на засада и голът не бе зачетен.

В 36-ата минута Мисиджан профука нов шанс за домакините. Марселиньо изведе Вандерсон на чиста позиция отляво, а той центрира остро по земя към холандеца. Той нахлу в наказателното поле и излезе на чиста позиция, но мерникът му не бе точен и топката премина над вратата на Брага.

Отново Мисиджан опита късмета си в 40-ата минута. Той финтира един бранител на Брага и стреля с левия крак от близка дистанция, но Матеуш бе непробиваем и отново отрази изстрела.

През второто полувреме тимът на Брага сякаш излезе преобразен. Отборът на Абел Ферейра се устреми в търсене на попадението още от съблекалнята. В 46-ата минута гостите получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар на опасна позиция. Ударът на Данило от около 20 метра мина опасно близо до гредата на Броун, но излезе в аут. Минута по-късно пък Шадаш опита рефлекса на аржентинския вратар на Лудогорец, а той отговори подобаващо с добра намеса.

Лудогорец живна малко, след като Натанаел опита късмета си, но ударът бе с по-неудобния му десен крак и Матеуш улови безпроблемно. Все пак „орлите“ поеха обратно инициативата, а техният момент дойде в 68-ата минута.

Лукоки центрира перфектно от корнер, а нисичкият Вандерсон се извиси над отбраната на Брага и стреля с глава. Матеуш изби геройски, но топката попадна в непокрития Марселиньо, който от близка дистанция не пропусна да насочи топката в опразнената врата на Брага за 1:0. Така атакуващият футболист на Лудогорец отбеляза 9-ия си гол в евротурнирите в своя 50-и мач, както и втори на европейската сцена този сезон.

Изоставането принуди гостите да се втурнат във финален щурм в търсене на изравнителното попадение. Играчите на Абел Ферейра успяха да се докопат до изравняване на резултата в 83-ата минута след единствената грешка на отбраната на разградчани. Защитниците на домакините изпуснаха Франсерджо, а той бе намерен с добро центриране на Орта. Футболистът на Брага насочи топката с глава в мрежата на Броун за 1:1.

В края Брага потърси победата с непрестанни центрирания и удари, но отбраната на Лудогорец не се пропука за втори път. В последната минута от добавеното време пък "орлите" можеха също да стигнат до успеха, но стражът на гостите спаси тима си.

Така Лудогорец и Брага не се победиха, но "орлите" остават начело в групата и са само на крачка от класиране във фазата на директните елиминации.

Вижте гола на Марселиньо за Лудогорец ТУК!

Вижте изравнителното попадение на Брага ТУК!