Лудогорец използва "болярите" за боксова круша

Лудогорец постигна рекордна победа в настоящото първенство. "Орлите" разгромиха с 6:0 като гост Етър и отново водят пред ЦСКА-София с три точки. Това бе последен мач от редовния сезон, като след две седмици започват плейофите, където шампионите приемат Верея. По два гола за изразителния успех отбелязаха Клаудио Кешерю и Върджил Мисиджан. По едно попадение добавиха Абел Анисе и Якуб Шверчок. Това е първи гол за полския нападател в официален мач. Бившият играч на Заглебие отбеляза няколко попадения в контролите, играни на лагера в Турция.

"Орлите" поведоха още в петата минута, след отлично изпълнено заучено положение. Марселиньо изведе Вирджил Мисиджан, който по най-бързия начин пусна към Кешерю успоредно на голлинията. Таранът на "зелените" засече за 0:1. В 21-ата минута Чавдар Ивайлов пробва късмета си с удар отдалеч, но изстрелът му премина далеч от целта. В 23-ата минута българският шампион стигна до втори гол. Марселиньо изведе на чиста позиция Мисиджан, който с едно докосване прати кълбото в мрежата за 0:2. Шест минути преди края на първата част Мисиджан сложи точка на спора. Марселиньо изведе Вандерсон на голова позиция, бразилецът пое и вместо да завърши атаката, върна с петичка назад към Мисиджан. Холандецът насочи майсторски към ъгъла и не остави никакъв шанс на стража Иванов за 0:3. В 42-ата минута Кешерю пропусна сам срещу вратаря. Нападателят не успя да овладее топката и тя му бе отнета от притичал бранител на домакините. Секунди преди сигнала за края на първите 45 минути Батрович отправи бомбен изстрел, но за късмет на Ренан топката профуча на сантиметри от гредата.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на гостите. Сисиньо не успя да спре топката и предостави възможност на Бадара да намали. Нападателят обаче стреля право в Ренан, който не положи кой знае колко усилия да неутрализира опасността. "Зелените" отговориха с насочващ удар на Мисиджан, който премина съвсем близо до левия стъл. Малко по-късно и Сисиньо можеше да се разпише. В 59-ата минута Анисе вкара красив гол отдалеч за 0:4. В 65-ата минута "болярите", водени от Красимир Балъков, бяха на крачка от почетно попадение, но Ренан не смяташе така. Вратарят отрази със сетни усилия удар на Мане от фаул и запази мрежата си суха. Лудогорец не остана по-назад и отговори чрез Кешерю, който шутира опасно. Българският шампион не спря дотук. Головата фиеста продължи с втори гол на Кешерю в мача и резултатът набъбна - 0:5. Три минути преди края на редовното време резервата в този двубой - Якуб Шверчок, прехвърли вратаря на Етър Иванов за крайното - 0:6, като това бе първото попадение за поляка в Първа лига.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 0:6

0:1 Клаудиу Кешерю (5')
0:2 Върджил Мисиджан (24')
0:3 Върджил Мисиджан (39')
0:4 Абел Анисе (58')
0:5 Клаудиу Кешерю (74')
0:6 Якуб Швиерчок (88')

Етър: Христо Иванов, Георги Пашов, Пламен Гълъбов, Яни Пехливанов (78 - Иван Стоянов), Венцислав Василев, Димо Атанасов, Даниел Младенов (46 - Румен Руменов), Чавдар Ивайлов (46 - Никола Колев), Аласана Мане, Велко Батрович, Самб Бадара

Лудогорец: Ренан Сантос, Натанаел, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Светослав Дяков (81 - Лукас Саша), Абел Анисе, Марселиньо, Вандерсон (72 - Джоди Лукоки), Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешерю (75 - Якуб Шверчок)