Лудогорец и Динамо (Москва) не се победиха в контрола

снимка: ludogorets.com

Отборите на Лудогорец и Динамо (Москва) изиграха контрола, която завърши при резултат1:1 след голове на Валбуена в 34-тата и Марселиньо в 58-та минута. Двубоят се изигра в турския курорт Белек, където двата отбора са на подготвителен лагер.

Двубоят започна силно за българския шампион, като още в третата минута Даниел Абало и Жуниор Кайсара направиха добра атака за българите, но последния не можа да се възползва от положението пред него.

В 34-тата минута Козмин Моци фаулира Кевин Курани на границата на наказателното поле и Матийо Валбуена реализира след чудесно изпълнение на пряк свободен удар.

През втората част Георги Дерменджиев смени цялата си стартова единайсеторка, за да даде шанс на всички играчи.

Българския тим започна по-добре вторите 45 минути като още в 50-тата минута първо Фабио Ешпиньо стреля във вратаря, а при добавката Върджил Мисиджан от два метра не успя да изравни.

Осем минути по-късно Марселиньо все пак успя да вкара, след като Кайсара проби по чудесен начин от дясно и центрира към непокрития атакуващ футболист, който със страхотен завършващ удар направи резултата 1:1.

Двата отбора продължиха да търсят второ попадение, което да им даде преднина, но двамата вратари Иван Чворович и Владимир Габулов не позволиха коженото кълбо да мина зад гърба им.

В 79-тата минута Лудогорец получи възможност да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но Фабио Ешпиньо стреля на около метър от вратата.

10 минути преди края Роман Безяк се опита да отбележи с атрактивна задна ножица, но Габулов внимаваше и не бе затруднен.