Лудогорец е в нокаут, падна в Разград от Локо (Пд)

Лудогорец е в тотална криза. Това се доказа от сензационната загуба от Локомотив (Пловдив) с 0:1 в среща от третия кръг на Първа лига. Изненадата е огромна, след като "смърфовете" бяха загубили в първите два кръга от ЦСКА (0:2) кат гост и от Славия (2:4) у дома. "Орлите" на три пъти нацелиха гредите и бяха обезсърчени от вратаря Мартин Луков, отразил множество удари. Резервата Филип Михалевич (86) пък донесе трите точки за "смърфовете" след грешка на Форстър в края. Това бе втора поредна загуба за тима на Пауло Аутуори след тази от унгарския МОЛ Види (0:1) през седмицата, довела до отпадането от Шампионската лига още във втория квалификационен кръг и ще продължи участие в Лига Европа.

През първата част действията се водеха предимно в половината на гостите, а „орлите“ на два пъти нямаха късмет и целеха гредите. Още в 5-ата минута Вандерсон шутира от далечна дистанция и топката срещна лявата странична греда. Две минути след това Лукас Саша отправи хубав удар от около 20 метра и Мартин Луков направи страхотно спасяване. В 21-ата минута Луков се намеси след удар на Вандерсон, който две минути по-късно засече центриране на Лукас Саша и прати топката над вратата.

В 28-ата минута Густаво Кампаняро изведе Лукас Саша, който отправи удар от движение и намери левия страничен стълб. До края на полувремето „смърфовете“ успяха да блокират всички опити за удар на домакините и да се оттеглят на почивка без допуснат гол.

Две минути след началото на второто полувреме съдията Станислав Тодоров посочи бялата точка за игра с ръка на Йосип Томашевич, но Клаудиу Кешеру пропусна дузпата, след като Мартин Луков отрази удара му. Малко след това удар на влезлият като резерва секунди по-рано Жоао Пауло премина встрани от вратата на Луков. Същото стори и Марселиньо в 58-ата минута след шут от далечна дистанция. Пет минути по-късно Луков отново се намеси решително след удар от движение на Кешеру, изведен чудесно от Лукас Саша. В 65-ата минута отбраната на гостите допусна грешка, топката удари в ръката Петрович и стигна до Кешеру, чийто удар бе блокиран от Езе. След още три минути и Вандерсон пробва късмета си с удар отдалеч, но пак Луков се намеси и изби в корнер.

В 85-ата минута Мартин Луков боксира топката след удар на Марселиньо, а секунди по-късно се стигна до изненадващ гол в отстрещната врата. Форстър сбърка, резервата Михалевич му открадна топката и от малък ъгъл вкара за 0:1.Две минути след това след поредица от рикошети в наказателното поле топката стигна до Швиерчок, но след удара на поляка кълбото срещна напречната греда. До края на мача не се стигна до голове и Локомотив спечели на "Лудогорец Арена".