Лудницата за Кълъмбъс Блу Джакетс в НХЛ продължи - 15 поредни успеха

Лидерът в редовния сезон на Националната хокейна лига Кълъмбъс постигна 15-а поредна победа след 4:2 при гостуването си на друг отбор във форма - Минесота. Кам Аткинсън се разписа два пъти за успеха, вратарят Сергей Борборвски отрази 29 шайби, а Брендън Саад асистира за другите две попадения на Джак Джонсън и Сет Джоунс.

Минесота прекъсна серия от 12 последователни победи, включително и изравнен клубен рекорд с 8 поредни успеха като домакин. Това беше първи мач в историята на НХЛ между два отбора в толкова сериозни поредици от победи.

Евгени Малкин вкара гол при числен превес в 1:54 минута на продължението, а носителят на купа "Стенли" Питсбърг се справи с Монреал с 4:3. Домакините бяха изправени пред поражение в редовното време, но Конър Шиъри успя да изравни 55 секунди преди края. Малкин пък записа аситенция при попадението на Патрик Хорквист, Фил Кесъл също реализира, а Карл Хагелин завърши с две асистенции. Александър Радулов, Пол Байрън и Брайън Флин се разписаха за канадците, които имат само един успех в последните си пет мача. Вратарят Кари Прайс завърши с 37 спасявания, но и това не помогна.

Крис Крейдър записа втори хеттрик в кариерата си, а Ню Йорк Рейнджърс разгроми домакина Колорадо с 6:2. Яромир Ягър вкара 756-ия си гол в НХЛ и добави и асистенция, с което помогна на Флорида да прекъсне серия от четири поредни загуби след 3:1 над Далас като гост. 44-годишният Ягър е втори във вечната ранглиста на реализаторите в лигата, след като през миналата седмица измести Марк Месие.

Бо Хорват единствен се разписа при дузпите и донесе победата на Ванкувър с 3:2 над домакина Едмънтън. Вратарят на канадците имаше ключова заслуга с 42 спасявания.

Резултати от НХЛ:

Лос Анджелис - Сан Хосе 3:2 Калгари - Аризона 4:2 Едмънтън - Ванкувър 2:3 след дузпи Колорадо - НЙ Рейнджърс 2:6 Далас - Флорида 1:3 Уинипег - НЙ Айлъндърс 2:6 Тампа Бей - Каролина 3:1 Питсбърг - Монреал 4:3 след продължение Минесота - Кълъмбъс 2:4 Бостън - Бъфало 3:1 Ню Джърси - Вашингтон 2:6