Лудата банда на Хофенхайм шокира Байерн насред Мюнхен, Борусия Д мачка

Аутсайдерът Хофенхайм, който всички в Германия наричат "тимчето от село" измъкна 1:1 от хегемона Байерн Мюнхен насред стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман, които са сензация този сеон, изненадващо откриха резултата чрез Керем Демирбей, който вкара красиво попадение с изстрел от движение, но десетина минути преди паузата Цубер си заби автогол при центриране на Дъглас Коста.

През второто полувреме Байерн натисна опонента си и имаше превъзходство, но не стигаше до чисти голови положения. В 87-ата минута Матс Хумелс нацели гредата, а в добавеното време същото стори и Томас Мюлер.

И двата отбора остават непобедени, но Байерн е на върха с 24 точки, докато третият Хофенхайм има четири пункта по-малко.

В същото време звездата на Борусия Д Пиер-Емерик Обамеянг Борусия Дортмунд съсипа Хамбургер. При визитата си от 10-ия кръг на германската Бундеслига грандът постигна успех с 5:2.

Изваденият от групата за домакинството на Спортинг Лисабон Пиер-Емерик Обамеянг пък се реваншира по най-добрия начин за това, че принуди Томас Тухел да го накаже. Той наниза 4 попадения във вратата на противника.

Габонецът бе точен в 4-ата, 23-ата, 27-ата и 48-ата минути. Освен това той асистира и за попадението на Дембеле в 76-ата минута. Два гола за Хамбургер вкара Мюлер в 55-ата и 82-ата минути.  След този успех рурци събраха 18 точки в класирането и заемат пета позиция.