Лош уикенд за българите в Европа

Италианският тим Авелино, с българина Калоян Иванов в състава си, допусна четвърта загуба от началото на сезона в мъжкото баскетболно първенство на страната.

Авелино загуби гостуването си на Сасари със 75:78 (21:18, 23:20, 14:19, 17:21) точки в среща от седмия кръг. Иванов игра 35 минути като титуляр и бе втори по резултатност с 14 точки, 9 борби и 1 асистенция.

Авелино е с баланс от 3 победи и 4 загуби и заема десето място в класирането.

Брат му - Деян Иванов изигра добър мач за Естудиантес при шестата загуба на тима в испанското първенство от началото на сезона. Иванов и съотборниците му отстъпиха на Реал (Мадрид) като гости с 57:72 точки в седмия кръг.

Деян Иванов бе на терена 21 минути като резерва и записа 9 точки, 6 борби и 1 асистенция. Естудиантес е с 1 победа и 6 поражения на последно място в класирането.

Отборът на По-Ортез, с българина Христо Николов в състава си, загуби като гост на Страсбург с 43:73 точки в среща от осмия кръг на френското баскетболно първенство. Николов игра 23 минути като титуляр и бе най-резултатен с 12 точки, 5 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки.

По-Ортез е на 15-о място в класирането с 2 победи и 6 поражения.

Александър Везенков бе най-полезен при загубата на Арис като домакин на Панатинайкос с 59:75 точки в мач от седмия кръг на гръцкото първенство. Българинът игра като титуляр и стана най-резултатен с 13 точки. Той добави 5 борби и 3 асистенции в актива си. Арис заема 7-о място в подреждането с 3 победи и 4 поражения.

Отборът на Планаса Навара, с българина Мартин Дурчев в състава си, загуби като гост на втория отбор на Барселона със 72:81 точки в мач от осмия кръг в първенството на втората дивизия в Испания. Това е седма загуба за тима, който е на последно място във временното класиране. Дурчев игра 12 минути като резерва и завърши с 6 точки и 2 борби.

В женското първенство на Германия Димана Макариева бе на терена 23 минути при загубата на Ньордлинген като домакин на Васербург с 64:97 точки в среща от деветия кръг. Макариева бе титуляр и се отличи с 8 точки, 2 борби и 1 отнета топка. Ньордлинген е на 11-а позиция в класирането с 3 победи и 6 загуби.