Лориен вгорчи празниците на Лион с гол в края

С гол в последните секунди Лориен измъкна равенство 2:2 срещу гостуващия Олимпик Лион в мач от 19-ия кръг на френското футболно първенство.

Домакините прекъснаха рекордната в клубната си история серия от пет поредни победи в Лига 1, но все пак записаха седми мач поред без поражение и заемат деветото място във временното класиране с 27 точки.

Олимпик Лион пък остана само с един успех в последните си шест мача в шампионата и е десети с 25 точки, уточнява БТА.

Рафаел Герейро можеше да открие резултата за Лориен в 11-ата минута, но ударът му от дистанция облиза гредата. Постепенно гостите овладяха инициативата и в 21-ата минута Клеман Грение откри след асистенция с пета на Йоан Гуркюф.

Олимпик Лион продължа да контролира събитията на терена и в 49-ата минута Батефимби Гомис се разписа в пети пореден мач на тима след подаване на Александър Лаказет.

След час игра Венсан Абукар намали с 11-ия си гол за сезона след асистенция на партньора си в атака Жереми Алиадиер.

Двубоят вървеше към успех на гостите, но в третата минута на добавеното време резервата Ален Траоре с глава оформи крайното 2:2 след центриране в пеналта на Герейро от ляво.