Лоренсо спечели в Арагон, Маркес падна, Роси - в болница

Испанецът Хорхе Лоренсо спечели Гран При на Арагон в клас Мото GP, 14-и кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм.

Състезателят на Ямаха, който е шампион през 2010 и 2012 година, измина 23 обиколки или общо 116 794 километра за 44:20.406 минути и се поздрави с общо 33-а победа в кариерата си.

На второ място завърши Алекс Еспаргаро от Испания с Ямаха, изминал дистанцията за 44:30.701 минути. Трети се нареди британецът Кол Крътчлоу с Дукати.

Във временното класиране води световният шампион Марк Маркес, който днес остана на 13-а позиция. Испанският състезател на Хонда има 292 точки, пред Дани Педроса (Испания) с Хонда, който е с 217 точки.

На трето място четири кръга преди края на сезона е седемкратният световен шампион Валентино Роси (Италия) с Ямаха - 214 точки, посочва БТА.

9-кратният шампион Валентино Роси катастрофира в днешното състезание за Голямата награда на Арагон (Испания) в световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Мото GP. 35-годишният италианец падна тежко на пистата в Арагон, след което беше откаран в болница.

"Той е приет в болница в Алканис за по-обстойни прегледи след удар в главата. Изключено е да има кървене в мозъка, но ще остане под наблюдение в лечебното заведение в следващите часове", се казва в съобщение на болницата, където е приет Роси.

Испанецът Маверик Винялес с "Калекс" спечели състезанието за Голямата награда на Арагон от световния шампионат по мотоциклезитъм в клас Мото2. 19-годишният Винялес, който през миналия сезон спечели титлата в клас Мото3, записа втората си победа за сезона, след като триумфира в надпреварата на пистата "Суидад дел Мотор де Арагон" с време 40:16.321 минути. Втори на 1.285 секунди финишира друг испанец Естеве Рабат също с "Калекс".

Рабат прекъсна серия от три поредни победи, но остана на върха на генералното класиране с 278 точки след 14 от 18 старта. Трети се нареди Йоан Зарко от Франция със "Зутер" с пасив от 4.876 секунди от победителя. С второто си място Рабат увеличи аванса си пред преследвача Мика Калио (Финландия) с "Калекс", който днес завърши седми и вече изостава с 33 точки зад испанския си съперник. Винялес е трети с 204 точки.