Лондонските колоси разочароваха на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Челси и Арсенал не успяха да се победят в лондонското дерби от петия кръг във Висшата лига и завършиха наравно 0:0 на "Стамфорд Бридж". Резултатът не е толкова лош за шампиона на Англия при положение, че "сините" не са победени вече в 4 поредни мача. За "артилеристите" обаче ремито е провал, тъй като остават на 12-о място със само 7 точки от началото на кампанията. Това, което вгорчава вкуса в устата на феновете на Арсенал, е, че "топчиите" бяха много по-близо до триумф над градския си съперник.

Арсенал загатна за търсенето на ранния гол и още в 18-ата минута Уелбек пропусна чисто положение след удар с глава. Лаказет продължи да тормози отбраната на Антонио Конте, а Сеад Колашинак накара Тибо Куртоа да се намесва след хубав удар. "Артилеристите" атакуваха, но оставяха и празни пространства в защита. От тях се възползва Педро в 23-ата минута, когато бе изведен гениално от Сеск Фабрегас. Испанското крило остана очи в очи с Петър Чех, но бе притиснат от бранител на гостите и стреля прибързано, а бившият страж на Челси улови.

Най-доброто положение в мача създаде Аарън Рамзи в 41-ата минута. Уелсецът нахлу с топка в крака в пеналта и преодоля няколко бранители с добро движение на тялото. Той стреля отблизо в страничната греда, а при добавката Лаказет пропусна да отбележи в почти опразнената врата на Челси.

След почивката Арсенал продължи да доминира и в 76-ата минута Шкодран Мустафи щеше да зарадва гостуващите фенове, ако страничният съдия не бе вдигнал флага си за засада след гол с глава на немеца. Реферът взе правилното решение в тази ситуация. Азар отговори с опасен удар в 80-ата минута, но Чех отново се намеси авторитетно.

Три минути преди края на мача Давид Луис остави Челси с човек по-малко на терена, след като бе изгонен за грубо нарушение с бутоните напред в краката на Сеад Колашинак.

Така Челси е на трето място с 10 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" обаче играят от 18:00 часа срещу Евертън и могат да дръпнат на "сините" от Лондон. Те изостават на 3 от лидера Манчестър Сити. Арсенал е в незавидна ситуация. Отборът на Арсен Венгер е на 12-о място със 7 пункта.