Локомотив свали ЦСКА от второто място в "А" група

Локомотив София излезе на второ място в българското първенството, след като тази вечер "железничарите" спечелиха с 1:0 визитата си на ЦСКА в среща от 4-ия кръг на плейофите на "А" група.

Единственият гол в мача реализира юношата на "армейците" Владислав Романов, който се разписа след почивката на двубоя.

Така Локомотив събра 47 точки и изпревари ЦСКА на второто място, като "армейците" остават на трета позиция с 46. Лидер с 55 точки е шампионът Лудогорец.

"Червените" остават и без отбелязан гол от началото на плейофната фаза на българското първенство. 31-кратните шампиони не успяха да реализират попадение и в двубоите с Берое, Лудогорец и Ботев. Локомотив пък записа второ поражение от четири изиграни мача в плейофите.

Наставникът на ЦСКА Галин Иванов заложи на двама юноши в своя титулярен състав - Анатоли Господинов и Петър Витанов, които започнаха съответно на вратата и в халфовата линия.

В отбрана за ЦСКА трябваше да действат Пламен Крачунов, Александър Тунчев и Апостол Попов, докато Борис Галчев и Жуан Фелипе оперираха с Петър Витанов в средата на терена. Тончи Кукоч и Венцислав Василев стартираха на двата фланга, а Аурелиен Йоахим и Стефан Николич трябваше да действат в схемата 3-5-2 на Галин Иванов.

Бившият фуболист на ЦСКА Емил Гъргоров оглави атаката на Локомотив, докато Йордан Тодоров, Антонио Ливраменто и Владислав Романов трябваше да атакуват от втора позиция. Евертон Джилио - Том и Орлин Старокин стартираха в средата на терена, а карето Елтон - Бранеков - Траянов - Хаджиев трябваше да функционира в защита пред вратаря Божидар Митрев.

Още в 5' "червените" внесоха смут в пеналтерията на Локо след изпълнение на корнер, но изстрелът с глава на Тунчев бе париран от Том. В 11' събитията се пренесоха пред вратата на Анатоли Господинов, а неспасяем изстрел на Гъргоров премина покрай гредата.

Постепенно се стигна до 21', когато Жуан Фелипе сътвори страхотен пропуск пред вратата на "железничарите". Митрев не успя да боксира по възможно най-прецизния начин кълбото, а при опита за добавка Фелипе не успя да уцели вратата от добра позиция.

Десет минути преди почивката Жуан Фелипе загатна и за силния си удар от дистанция. Бразилецът намери кълбото от около 25 метра разстояние, но встрани от гредата.

Втората част на "Българска армия" стартира с удар на Тончи Кукоч, който обаче премина над напречната греда. В 62' отново хърватският халфбек стреля след избита топка от корнер, но Кукоч отново не бе прецизен в завършващия изстрел. Три минути по-късно Кукоч отправи и трети удар по посока вратата на Митрев, но стражът на Локомотив не бе затруднен след последвал рикошет в бранител.

В 70' влезлият като смяна Тони Силва блесна с добра акция в половината на Локомотив, но Митрев улови изстрела на португалеца.

В 72' резултатът на "Българска армия" бе открит, но в полза на гостите. Юношата на ЦСКА Владислав Романов матира Господинов с плътен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата, с което и даде аванс на "железничарите" - 0:1.

В 75' Галин Иванов потърси промяна с пускането в игра на Иван Стоянов, а минута по-късно Стефан Николич стреля с глава, но встрани от вратата на Локомотив. Три минути по-късно резервата Иван Стоянов засече центриране на Силва, но ударът му бе прекалено слаб и Митрев улови.