Локомотив (София) за малко да дерайлира в Гоце Делчев

Локомотив (София) спечели очаквано с 2:1 над Пирин (Гоце Делчев) в среща от 34-ия кръг на А група. Домакините поведоха преди почивката, но допуснаха обрат и решаващ гол на Маркиньос 8 минути преди края.

Срещата беше предшествана от слухове за лесна победа на гостите, а на стадиона в южния град пристигна и техния собственик Николай Гигов. Пиринци завършиха мача с десет души заради втория жълт картон на капитана им Любомир Витанов 10 минути след началото на второто полувреме.

Така железничарите имат отново 7 точки аванс пред Черноморец, уточнява БТА.

Първите 10 минути бяха за гостите, които стигнаха до греда след удар на Маркиньос с летящ плонж с глава след центриране на Камен Хаджиев. Преди това пък Даниел Генов стреля опасно от далече. Но в 31-ата минута домакините откриха резултата в първата си по-добра атака.

Васил Панайотов и Марио Близнаков направиха двойно подаване, като Панайотов получи топката на границата на наказателното поле и с удар от там наказа Божидар Митрев- 1:0. Минута по-късно домакините бяха близо и до втори гол, а ударът на Мартин Газиев беше спасен от Митрев.

Пет минути преди края на първата част Даниел Генов изравни след пробив от дясно. Той получи топката от Маркиньос и я прати зад гърба на вратаря Абди Абдиков. И в следващата атака обратът можеше да стане пълен, но ударът на Ранджелович след центриране на Маркиньос мина на сантиметри над напречната греда.

След почивката гостите вече в числено превъзходство започнаха да атакуват по-често, а в 70-ата минута отново Ранджелович пропусна чисто положение. Той не успя да вкара след ново хубаво центриране на Маркиньос.

Осем минути преди края на срещата бразилецът с български паспорт донесе победата в доста спорна ситуация. Той не спря играта при паднал играч на домакините и вкара за 1:2.