Локомотив (Сф) тресна Славия насред "Овча купел" и е на четвъртфинал

Отборът на Локомотив (София) взе реванш от Славия във втория мач между двата тима от осминафиналите в турнира за Купата на България. Възпитаниците на Стефан Генов се наложиха с 2:0 при гостуването си в квартал “Овча купел”.

Така с общ резултат 3:2 “железничарите” се класираха за четвъртфиналите след загубата с 2:1 от “белите” в първата среща в “Надежда”.

И двете попадения паднаха след почивката. Новото попадение на Локо (Сф) Седрик Безея откри след 53 минути игра, а крайното 2:0 оформи Евертон Джилио - Том в 80’.

Мачът започна равностойно, а най-опасното положение през първата част бе пред вратата на столичните “железничари”. Славия бе много близо до откриване на резултата в 14-ата минута, когато Фернандо да Силва намери Галин Иванов на границата на наказателното поле, той стреля, но топката срещна левия страничен стълб на рамката, пазена от Божидар Митрев.

До края на полувремето чистите положения пред двете врати липсваха и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Футболистите на Локомотив (София) започнаха по-активно втората част и така се стигна до 53-ата минута, когато Седрик Базея даде предимство на “червено-черните”. Конгоанският таран получи топката от Маркиньос, след което преодоля Виктор Генев и с техничен удар по земята преодоля Георги Петков за 0:1.

4044620

Домакините от Славия отговориха с удари на Галин Иванов, Марко Ранджелович и Атанас Курдов, но и тримата не намериха очертанията на вратата.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Локо (Сф) нанесе втория си удар в мача. Искрен Писаров центрира в наказателното поле, където най-съобразителен бе Том, засичайки топката с глава за 0:2.

Славия се опита да стигне поне до почетен гол, за да прати двубоя в продължение и бе много близо до това в 83-ата минута, но нямаше късмет, след като удар на Маркиньос разтресе страничната греда - втора за “белите” в мача.

В крайна сметка до ново попадение в столичното дерби не се стигна и Локомотив (София) стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България.