Локомотив (Сф) си припомни какво е победа

След две последователни неприятни загуби Локомотив (София) успя да излезе победител в завързан двубой, след като надви с 2:1 Славия като символичен гост в столичното дерби от 15-ия кръг на А група.

„Железничарите“ бяха на път да се задоволят само с равенство, когато в 86-ата минута тунизийският нападател Ламджед Шехуди с третия си гол в първенството донесе драматичния успех на гостите в квартал „Овча купел“.

Преди това в самия край на първото полувреме Даниел Генов откри резултата (в 42-ата минута), но само 120 секунди след паузата Душан Савич възстанови равенството, преди Шехуди да реши спора.

Локомотив събра 21 точки с днешния успех и се изравни по актив с Ботев (Пловдив) и Черно море, който по същото време срази с 3:1 Марек като гост в Дупница. „Канарите“ пък гостуват на Литекс днес от 17:30 часа и може да се отлепят от седмото място класирането.

Славия с 14 пункта засега е на 10-та позиция и цели 7 точки делят „белите“ от местата в топ 6. „Белите“ отново не можаха да победят столичен отбор, като имат равенства единствено в двата си мача с ЦСКА, а другите три са загубени.

Локомотив не можа да убеди напълно, че е забравил за неубедителните си представяния срещу Левски при загубата с 0:1 и преди това при 2:4 като гост на Литекс, но заслужено си отива с 3 точки, след като до самия край на мача не спря да преследва втори гол.

Славия трябва да съжалява за пропуските си през първото полувреме, когато отлични намеси на Божидар Митрев опазиха мрежата на Локомотив.