Локомотив Кубан се класира за втората групова фаза

Руският Локомотив Кубан разгроми Лиетувос Ритас с 84:53 (39:31) в Литва в мач от седмия кръг в група група "D" на Евролигата по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Евгени Пашутин записаха шести успех в надпреварата и си осигуриха място във втората групова фаза.

Дерик Браун се отличи с 20 точки и 8 борби за руснаците, а Ричард Хендрикс добави 14 точки, 6 борби и 5 асистенции. Рейналдас Сейбутис беше най-резултатен с 15 точки за литовците, които останаха на последното място само с една победа.

В друг мач от групата израелският Макаби Електра направи важна крачка към класиране сред 16-е най-добри след успех със 78:76 (35:33) над Цървена звезда в Белград. Софоклис Шортсанитис завърши с 22 точки, а Девин Смит добави 11 за успеха на гостите.

Макаби пропиля аванс от 16 точки в последната четвърт, а в герой за тима се превърна Давид Блу, който 11,4 секунди преди края при 76:76 отбеляза два наказателни удара, а след това направи важна борба в защита, за да донесе успеха на израелците. Иван Раденович и ДаМаркъс Нелсън завършиха с по 12 точки за Звезда, който има само два успеха в кампанията досега. Макаби е втори в класирането с актив от 5 победи и 2 поражения.

В група "С" защитаващият титлата си Олимпиакос разгроми гостуващия Галатасарай (Турция) със 72:54 (35:24). Гърците, които вече си осигуриха място във втората групова фаза, записаха седми успех и продължават без поражение. Брайънт Бънстън се отличи с 18 точки и 5 борби за домакините, а Василис Спанулис добави 12 точки и 4 асистенции. Фуркан Алдемир беше най-добър за турците с 10 точки и 7 борби.

В другия мач от групата Уникаха Малага (Испания) разгроми домакина Зелона Гора (Полша) с 84:67 (39:37) след 21 точки на Горан Драгич.

Реал Мадрид също продължи перфектната си серия в група "В" след 89:69 (43:38) срещу Брозе Баскетс в Германия. Двубоят беше оспорван до последната четвърт, в която испанците направиха серия от 17 безответни точки, за да си осигурят седма победа в надпреварата. Никола Миротич наниза 20 точки за успеха, а Руди Фернандес допринесе с 13 точки и 8 асистенции. За германците най-добър беше Шарод Форд с 12 точки и 8 борби.

В група "А" френският Нантер измъкна драматично 62:61 (35:29) срещу гостуващия Партизан Белград. Домакините изоставаха с 58:61 малко повече от минута преди края, но след кош на Уил Дениълс и два точки наказателни удара на Трент Мийчъм 5,9 секунди преди сирената стигнаха до обрат. Мийчъм беше най-резултатен за французите с 14 точки, а Дениълс добави 11 точки и 6 борби. Драган Милосавлевич завърши с 16 точки за Партизан, който допусна шестата си загуба в надпреварата.