Локо спечели Битката за Пловдив с един удар

Ботев загуби с 0:1 като домакин от Локомотив Пд в градското дерби от 5 кръг на Първа лига. Двата отбора изнесоха слаб мач, в който единствения гол реализира резервата на гостите Димитър Илиев в 78-ата минута.

Първото полувреме не предложи опасни положения пред двете врати. Ботев бе по-активният и атакуващ отбор. В първите 15 минути от мача „канарчетата“ действаха на високо темпо и опитаха да наложат натиск, но атаките им се разбиваха в добре подредения пред наказателното поле „черно - бял“ защитен вал.

Постепенно темпото на игра падна и до заплахи пред вратарите Даниел Кайзер и Мартин Луков не се стигна.

В началото на второто полувреме Николай Киров извърши две промени, като едната от тях бе принудителна. Повторен дебют с жълто – черната фланелка записа Антонио Вутов, който замени Диого Кампос на върха на атаката, докато Йордан Минев напусна с травма, като на негово място в игра влезе Серкан Юсеин.

Ботев продължи и след почивката да владее повече топката и да има териториален превес, но така и не успя да създаде положение за гол.

Отборът на Локомотив отдели цялото си внимание на играта в защита и почти не поглеждаше към вратата на Ботев, но гостите дочакаха своя шанс в 78-ата минута, когато след изпълнение на корнер влезлият току що на смяна Димитър Илиев вкара с глава победния гол за своя отбор.