Локо (София) с поражение от израелци в контрола (СНИМКИ)

Локомотив (София) загуби с 0:1 от израелския Апоел Петах Тиква в контролна среща, играна на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Единственото попадение отбеляза Гомес, който бе точен с глава в 46-а минута и разочарова около стотината запалянковци на "железничарите" по трибуните.

Първото полувреме премина на ниски обороти и без някакви сериозни опасности пред двете врати.

Най-чистото положение през първите 45 минути бе един удар на Маркиньос от фаул, който обаче премина над напречната греда на стража на израелците.

На почивката старши треньорът на Локомотив Емил Велев направи цели девет смени, но това не помогна на тима му да стигне до попадение. Все пак българските футболисти създадоха няколко опасни положения.

Мотивация им даде именно голът на Гомес секунди след подновяването на играта. Товири проби отляво и намери оставения непокрит свой съотборник, който с глава матира Божидар Митрев.

Най-чистата ситуация за домакините бе пропиляна от Александър Дюлгеров, който с глава от два метра не успя да порази вратата на Ивге.

Футболистите на Апоел също пробваха няколко опасни атаки, но до нов гол така и не се стигна.