Локо (Сф) се спаси след успех над Славия

Локомотив (София) осигури оцеляването си в А група след изключително ценна победа с 2:0 над Славия в малкото столично дерби от втората седмѝца на плейофите в българския шампионат.

„Железничарите“ събраха 51 точки и се облагодетелстваха от разгромното поражение на Черноморец с 0:5 от Берое, за да се извисят със 7 пункта над „акулите“ при оставащи два мача и на двата тима до края на сезона.

Славия все още не е подсигурила оставането си в елита, като има 46 точки – 2 повече от Черноморец, който е с мач повече и гостува на стадиона в столичния квартал „Овча купел“ на 8-ми май от 17:30 часа.

Дори да загубят спора с „акулите“, „белите“ имат лесна програма до края на плейофите, защото им предстоят още мачове с вече изпадналите Пирин (Гоце Делчев) и Любимец. Черноморец имаше шанс да завърже сериозно битката за оцеляване с успех над Берое, но „заралии“ отново показаха колко голяма е разликата между тях и останалите отбори в долната част на таблицата.

Иначе на стадиона в „Надежда“ Маркиньос откри резултата в 10-ата минута с 16-ия си гол за „железничарите“ този сезон, 5 от които са отбелязани в плейофната фаза. Димитър Илиев в 80-ата сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0.