Локо (Сф) остава втори след хикс в Ловеч

Локомотив (София) продължава без загуба в А група през 2015 година, след като удържа стратегически ценно равенство 0:0 като гост на Литекс в дербито за второто място в горната шестица.

Двата тима създадоха малко чисти голови положения и могат по-равно да съжаляват за пропуснатите си шансове да се разпишат, като хиксът изглежда логичен изход от оспорвания двубой в Ловеч.

Локо (Сф) запазва второто място с актив от 51 точки, докато Литекс с 48 остава на трето място и има един пункт аванс пред ЦСКА. Отборът на Красимир Балъков прекрати поредицата си от четири успеха над столичните отбори у дома, а „железничарите“ продължават да са единственият тим без поражение във втората фаза на шампионата с три победи и вече три равенства.

Също така Локомотив вече 11 поредни мача в А група не познава вкуса на загубата и гони устремено най-дългата подобна серия досега през сезона – тази на ЦСКА от 14 мача между 6-ия и 19-ия кръг включително.

Преди почивката Винисиус Баривейра спаси две опасни положения пред вратата си, като първо Марко Ранджелович стреля с глава в обсега на вратаря на Литекс, а в края гостите организираха изненадваща атака и Емил Гъргоров стреля от малък ъгъл, но бразилският страж отново се намеси решително.

Васил Божиков трябваше да чисти от голлинията в 58-ата минута, след като Владислав Романов пусна отличен пас за Том, който прехвърли вратаря на Литекс, но гостите изпуснаха и този шанс да открият.

В ответната атака Литекс стигна до златен шанс за гол, след като Божидар Митрев се размина с центриране по земя на Данило Асприя и на два пъти играчи на домакините не успяха да проврат топката в опразнената врата през купа от бранители.