Локо Пловдив пречупи Черно море на "Лаута", Кокала гледа мача с Коко Динев

снимка: lportala.net

Пловдивският Локомотив се изкачи на 6-то място във временното класиране на родната "А" група, след като днес в мач от 11-ия кръг на шампионата, "смърфовете" постигнаха трудна домакинска победа с 1:0 срещу тима на Черно море.

Единственият гол в двубоя бе дело на бранителя Михаил Венков двадесет минути преди края, а до повратен момент в срещата се стигна в 63', когато Янчо Андреев от състава на Черно море бе изгонен с втори жълт картон. Това от своя страна и позволи на домакините да натиснат своя съперник, стигайки до победно попадение осем минути по-късно. Минути преди края към душовете пое и Валери Георгиев от домакините, но "моряците" вече не разполагаха с време за обрат.

Привържениците на домакините изпълниха заканите си за бойкот, след претърпяното поражение с 0:3 от Славия в предишния кръг. По трибуните на "Лаута" имаше видимо далеч по-малко публика от обикновено, като феновете на тима изразиха протеста си към своите любимци.

Сякаш и в унисон с настроението по трибуните, първите минути започнаха вяло, без интересни ситуации пред двете врати. В 14' халфът на Локо Даниел Георгиев падна в пеналтерията на своя бивш тим, но дузпа не бе отсъдена. Пет минути по-късно, Камазола се опита да изненада Лучини, но стражът не бе затруднен. В 26' домакините най-после създадоха една добра атака, след като Даксон намери Лазаров в ляво, но Илко Пиргов отрази изстрела на ветерана. До края на полувремето до попадение така и не се стигна, като развръзката на "Лаута" остана за след почивката.

Една от най-коментираните теми сред феновете на Локомотив пък бе присъствието на Емил Велев на трибуните. Велев бе засечен заедно със собственика на "смърфовете" Константин Динев, което и засили спекулациите за предстояща треньорска рокада на "Лаута".

Петнадесет минути след почивката, домакините от Локомотив пропуснаха изгоден шанс да открият резултата. Релич се намираше в непосредствена близост до голлинията на Черно море, но не съумя да засече центрирането на Даксон. Минути по-късно се стигна и до ключовия момент, когато "моряците" останаха с човек по-малко. Янчо Андреев фаулира Здравко Лазаров и бе декориран с втори жълт картон от рефера Никола Попов, оставяйки своя тим с човек по-малко на терена.

Минути по-късно се стигна и до единствения гол в мача. Една топка бе центрирана в наказателното поле на Черно море, а там на точното място бе Михаил Венков, който засече кълбото и го прати в мрежата зад Пиргов - 1:0.

До края на срещата футболистите на Драган Канатларовски не допуснаха грешки, съумявайки да задържат крехкия си аванс в резултата. В 87' численото равенство на терена бе възстановено, след като втори жълт картон получи и Валери Георгиев от тима на Локомотив. "Моряците" обаче не успяха да се възползват от четириминутното продължение на срещата, в крайна сметка допускайки четвърта загуба в шампионата през този сезон.

Така Локомотив Пловдив е вече 6-ти с актив от 20 точки след 11 мача, с пункт повече от отбора на Славия. Черно море е вече 8-ми със 17 пункта.