Локо (Пд) си гарантира оцеляването с красив мач срещу Хасково

Локомотив (Пловдив) зарадва феновете си с убедителна победа 4:0 в атрактивен мач срещу Хасково на стадиона в парк „Лаута“ от 29-ия кръг на А група. „Смърфовете“ си гарантираха оцеляването в елита с успеха над вече изпадналия съперник, като събраха 26 точки и дръпнаха с 9 пред 11-ия Марек три кръга преди края.

Локомотив има положителен баланс в директните сблъсъци с дупничани и поради тази причина е недостижим за тях в оставащите срещи до финала на шампионата. Хасково с 15 пункта е на дъното на класирането и ще доиграе само за честта си остатъка от първенството.

Мачът на „Лаута“ бе изключително атрактивен и качествен, като особено през първото полувреме и двата отбора се постараха феновете да се насладят не само на много попадения, но и на открит и нападателен футбол.

В 18-ата минута Локомотив поведе в резултата, след като Спас Делев от третия си опит да създаде голово положение за съотборниците си успя и намери в наказателното поле Бирсент Карагерен. Той пък подаде за Мартин Камбуров и голмайсторът на „смърфовете“ не сгреши от чистата позиция – 1:0.

Димитър Алексиев в 30-ата минута нацели горната греда от идеално положение, с което можеше да изравни, но късметът обръщаше гръб на Хасково преди почивката, защото много опасни контраатаки на гостите не бяха материализирани.

С две скоросни акции в 31-ата и 33-ата минута Локомотив подпечата успеха си – първо Мартин Камбуров бе изведен сам срещу вратаря зад защитата на Хасково, като финтира вратаря, но затвори ъгъла си и взе правилното решение да върне назад към Дани Кики, който от дъгата прати топката в опразнената врата за 2:0.

Спас Делев намери Кики в пеналтерията малко по-късно, чийто изстрел бе париран от стража на гостите Банков, но при добавката Делев нямаше как да сбърка – 3:0. В 90-ата минута натискът на Локомотив бе материализиран с четвърто попадение, след като Ласиман направи пробив отляво и центрира в наказателното поле за Де Врийзе, който с хубав шут в горния ъгъл оформи крайното 4:0.